Молодіжна рада – Виноградівська міська рада Закарпатської області

Молодіжна рада

Розпорядження міського голови №186 від 25.08.2023 року “Про затвердження складу Молодіжної ради при Виноградівській міській раді”

Протокол №1 від 25.08.2023 року Установчих зборів Молодіжної ради при Виноградівській міській раді

Програма сприяння розвитку молоді у Виноградівській міській територіальній громаді на 2023 – 2025 роки

 

Розпочалося стажування молоді

У Виноградівській міській раді розпочалося стажування молоді, які не перебувають на службі в органах місцевого самоврядування, апараті Виноградівської міської ради, виконавчого комітету та виконавчих органів міської ради.

Основною метою стажування є залучення молодих та вмотивованих людей до роботи в органах місцевого самоврядування, ознайомленні зі специфікою роботи міської ради та набуття практичного досвіду на відповідних посадах.

До учасників стажування звернувся заступник Виноградівського міського голови Віталій Любка, який подякував молоді за активність та побажав результативно пройти стажування.

Стажери познайомилися з керівниками стажування та розпочали знайомство з роботою в юридичному відділі, відділі соціального захисту населення та відділі інформації та зв’язків з громадськістю.

Під час стажування учасники ініціативи ознайомляться з профілем громади та структурою апарату міської ради та її виконавчого комітету, вивчать специфіку роботи відділів, долучаться до підготовки актів ОМС, візьмуть участь у робочих засіданнях та нарадах, плануватимуть і допомагатимуть в організації заходів соціального згуртування, ознайомляться з особливостями співпраці громади з проєктами міжнародної технічної допомоги тощо.


                                                                                                                                                     Другий треніновий модуль

У рамках проведення “Школи молодіжних рад” 24 квітня у Виноградівській громаді відбувся другий тренінговий модуль на тему «Методи залучення громадян до процесу ухвалення рішень і практики демократії участі».

Участь у заході взяли члени Молодіжної ради при Виноградівській міській раді, лідери учнівського самоврядування та активна молодь громади.

Тренери  та координатори проєкту розповіли учасникам про   локальну демократію та можливості участі у процесах формування та прийняття рішень на місцевому рівні.

 Під час практичних занять в учасників була можливість краще зрозуміти як користуватися  інструментами локальної демократії, такими як дорадчо-консультаційні органи, громадські слухання, збори громадян, петиції та електронні петиції, громадський бюджет тощо.

 Учасники здобули практичні навички з підготовки запитів, скарг, пропозицій  та запитів на доступ до публічної інформації відповідно до ЗУ «Про доступ до публічно інформації» та ЗУ «Звернення громадян».

“Школа молодіжних рад” проводиться БФ «Центр громадських ініціатив» в рамках проєкту «Молодіжні ради Закарпаття» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Перший тренінговий модуль
У рамках проведення “Школи молодіжних рад” 16 квітня у Виноградівській громаді відбувся перший тренінговий модуль на тему “Роль, обов’язки та повноваження Молодіжної ради в реалізації молодіжної політики”.
Участь у заході взяли члени Молодіжної ради при Виноградівській міській раді, лідери учнівського самоврядування та активна молодь громади.
З вітальним словом виступили заступник міського голови Віталій Любка та начальниця відділу освіти, молоді та спорту Виноградівської міської ради Галина Чабрун. Вони зазначили, що молодіжна політика є одним з пріоритетних напрямів у нашій громад.
Перший тренінговий модуль провела голова Молодіжної ради при Закарпатській ОВА Вікторія Кенідра. Вона поділилася досвідом щодо роботи консультативно-дорадчого органу, залучення молоді та адвокації потрібних рішень.
Учасники мали можливість не тільки здобути теоретичні знання про інструменти для прийняття рішень у громаді, а й застосувати здобуті знання під час практичних занять.
“Школа молодіжних рад” проводиться БФ «Центр громадських ініціатив» в рамках проєкту «Молодіжні ради Закарпаття» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

                                                                                                                                         День відкритих дверей

11 квітня 2024 р. у Виноградівській міській раді відбувся День відкритих дверей для учнів однієї зі шкіл міста.

Школярі  дізналися, які населені пункти входять до складу громади, як функціонує орган місцевого самоврядування, скільки відділів нараховується у міській раді, навідалися у кабінети до начальників деяких відділів, подивилися роботу Центру надання адміністративних послуг.

Також мали можливість поспілкуватися з міським головою Степаном Бочкаєм та першим заступником міського голови Адальбертом Сверенком.

Велике враження на юних відвідувачів справила можливість побувати в ролі депутатів у сесійній залі міської ради.

Вони взяли участь у тестовій сесії, дізналися як відбувається голосування за допомогою електронної системи «Голос» та прийняття важливих для громади рішень.


Виноградівська міська рада продовжує відбір кандидатів для проходження стажування молоді

Нагадуємо, що Виноградівська міська рада проводить відбір кандидатів для проходження стажування у громаді.

Якщо вам від 18 до 35 років і ви готові до проходження стажування впродовж 10 робочих днів (по 3-4 години на день), надсилайте ваші заявки. Дедлайн продовжено до 15 квітня 2024 року

Що передбачає програма стажування? (більше…)

 


 

Щодо уроку волонтерства

Проєкт триватиме до червня 2024 року й охопить всю Україну: як школи в обласних центрах, так і регіональні навчальні заклади. Також заплановані онлайн-уроки з підлітками, які вимушено покинули домівки й перебувають за кордоном.

Міністерство молоді та спорту України у партнерстві з громадською організацією «Українська Волонтерська Служба» та Корпусом миру США в Україні розробило методичні матеріали з проведення уроків волонтерства.

Молоді люди в Україні продовжують стикатися з багатьма проблемами та викликами, що виникли через війну, тому сьогодні волонтерська діяльність стала важливою складовою суспільного розвитку, основою розбудови громадянського суспільства, а участь у ній молоді є надзвичайно важливою.

До уваги зацікавлених суб’єктів молодіжної політики та молодіжних центрів – методичні матеріали з проведення уроку волонтерства, якими можуть користуватися громадські активісти у своїй діяльності.

Детальніше про проєкт: https://school.volunteer.country/


Щодо реєстрації молодіжних центрів і просторів нашої громади  в інформаційній системі

Міністерство молоді та спорту України спільно з державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» проводить роботу з наповнення інформаційної бази даних про молодіжні центри та молодіжні простори «Інформаційна система для керування діяльністю молодіжних центрів», що сприятиме підвищенню надання якості послуг для молоді.

Інформаційна система була розроблена у 2023 році та введена в дослідну експлуатацію наказом Міністерства молоді та спорту України від 17.08.2023р.№ 4866 (зі змінами).

Враховуючи важливість автоматизації обліку й популяризації діяльності молодіжних центрів та молодіжних просторів просимо об’єкти молодіжної інфраструктури (молодіжні центри та молодіжні простори) Виноградівської міської територіальної громади зареєструватися в системі, яка розміщена за посиланням: https://youthcenters.mms.gov.ua.

 У разі виникнення додаткових запитань звертайтесь до Ірини Федій: департамент молодіжної політики (тел. 287 24 57) або на електронну пошту kultmolodi@ukr.net)


ІІ Всеукраїнський молодіжний конкурс “Юридична освіта майбутнього”

Захід проходить за сприяння Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України.

Прийом конкурсних робіт включно до 30.04.2024 року.

Формат: онлайн, дистанційна подача робіт.

Учасники: група 1 – учні загальноосвітніх навчальних закладів (з 8 класу); група 2 – студенти та аспіранти закладів вищої освіти; група 3 – викладачі закладів вищої освіти (до 35 років).

Метою конкурсу є підтримка обдарованої молоді та внутрішньо переміщених осіб; виявлення проблемних питань юридичної освіти та шляхи їх вирішення; залучення студентів до процесів покращення якості вищої юридичної освіти в Україні; залучення молодих науковців до інтеграції юридичної освіти в європейський освітній простір; професійна орієнтація школярів; аналітика питання підвищеної популярності професії юриста в абітурієнтів.

Програма: 1 етап. Подача робіт до Організаційного комітету конкурсу (29.02- 30.04.2024). 2 етап. Розгляд та попередній відбір робіт Організаційним комітетом (травень). 3 етап. Оцінювання робіт Експертним журі і визначення фіналістів та переможців (травень). 4 етап. Оголошення переможців та формування матеріалів конкурсу (червень). Результати: 1) Визначення найкращих робіт за категоріями та нагородження переможців; 2) Публікація збірника найкращих робіт та результатів.

Тема для робіт: 1 група (учні): Актуальність юридичної професії у 2024 році. 2 група (студенти): Які реформи потрібні юридичній освіті та застосування інновацій. 3 група (викладачі): Шляхи інтеграції юридичної освіти в європейський освітній простір.

Заповнити заявку до 30.04 за адресою: https://bit.ly/48yU22A

 Направити конкурсну роботу на е-адресу krmjua@gmail.com, вказавши у темі повідомлення «На Конкурс».


Щодо Національної волонтерської платформи для зацікавлених суб’єктів молодіжної політики

З метою посилення волонтерського руху між Міністерством молоді та спорту України, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та громадською організацією «Українська Волонтерська Служба» підписано Меморандум про взаєморозуміння, відповідно до якого діє Національна волонтерська платформа.

 Завданням Платформи є інформування молоді про можливості волонтерства в Україні та за кордоном, підтримка інститутів громадянського суспільства у напрямі залучення волонтерів. (більше…)


                                                                                                                         Запрошуємо на стажування до Виноградівської міської ради

Якщо вам цікаво як працює місцеве самоврядування і ви прагнете творити зміни у нашій громаді, запрошуємо на двотижневе стажування у Виноградівську міську раду, яке впроваджується за координаційного супроводу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Ви здобудете унікальний досвід, зазирнете за лаштунки роботи ради та побачите як саме ухвалюють ключові рішення у місцевому органі влади.

Умови:

 • бути віком  від 18 до 35 років;
 • пройти конкурсний відбір (на основі анкети та індивідуальних співбесід);
 • присвятити  10 робочих днів по 3-4 години на день.

На вас чекає:

 •  дослідження особливостей, історії та потенціалу громади,
 • також структури і правил місцевої ради;
 •  знайомство зі специфікою роботи відділів ради;
 •  спілкування з керівництвом громади;
 •  участь у напрацюванні важливих документів;
 •  участь у робочих засіданнях та нарадах;
 •  знайомство з особливостями співпраці ради з міжнародними проєктами;
 •  допомога в організації публічних заходів;
 • менторський супровід працівників ради у  пізнанні азів місцевого самоврядування.

Більше про програму тут: https://drive.google.com/…/1RceKgQJuXLrTEgLXqck…/view…

Реєстрація https://docs.google.com/forms/d/1Vt_p1__UawAxCQ7vtGcEKrW8n3DQ39W7ev5LjASpJQY/edit

Дедлайн подачі заявок: 05 квітня 2024 року.

Якщо маєте запитання, пишіть на пошту jaran@ukr.net або телефонуйте за номером +38097-276-82-23.

Програма стажування молоді від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» є частиною зусиль Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України з формування професійної конкурентної служби в органах місцевого самоврядування та створення передумов для залучення жителів до прийняття управлінських рішень на місцях.

Україні потрібні молоді лідери! Долучайтеся до місцевих органів влади і власноруч змінюйте свою громаду і країну

 


Запрошення до навчання

Запрошуємо молодь, яка проживає у Виноградівській міській територіальній громаді, до участі у навчальному курсі «Школа молодіжних рад» та до участі у роботі Молодіжної ради при Виноградівській міській раді.

Що таке «Школа молодіжної ради»?

 • Це цікаві тренінгові курси, під час яких ти зможеш дізнатися про те, як можна впливати на процеси прийняття рішень у твоїй громаді.
 • Це можливість отримати практичні навички волонтерства та уміння організатора.
 • Це нові цікаві знайомства та зустрічі.

Що таке Молодіжна рада і чому це має бути цікаво?

Молодіжна рада – це консультативно-дорадчий орган, який утворюється при органах місцевого самоврядування із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на рівні громади; це інструмент місцевої/локальної демократії, який дає можливість почути молодих людей у громаді та врахувати їх інтереси під формування та прийняття рішень на локальному рівні.

Що для цього потрібно:

Мешкати у Виноградівській громаді. Бути громадянином України у віці від 14 до 35 років. Мати бажання розвивати себе та свою громаду. Заповнити анкету за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1C7HR1SryUuBNsyvpJnxHuDKOKJTRDlTmry9J3Bi4Da0/edit?usp=sharing_eil_m&ts=65e58552

“Школа молодіжних рад” проводиться БФ «Центр громадських ініціатив» в рамках проєкту «Молодіжні ради Закарпаття» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Залучення молоді до процесів відновлення ВІДНОВА:UA

У 2023 році UNDP (ПРООН) спільно з Міністерством молоді та спорту України та обраними партнерами реалізували програму ВІДНОВА:UA, яка спрямована на залучення молоді до відновлення України та нормалізації життя в постраждалих від війни громадах за допомогою молодіжних обмінів.

До обмінів долучилися понад 700 молодих людей із 24 громад 12 областей України.

Для подальшого заохочення участі молоді у відновленні України UNDP (ПРООН) спільно з Міністерством молоді та спорту України і Всеукраїнським молодіжним центром у 2024 році планує реалізувати не менш масштабну програму, ніж у 2023 році. (більше…)


 

Презентація проєкту “Молодіжні ради Закарпаття”, який реалізовуватиметься спільно з БФ “Центр громадських ініціатив” у нашій громаді

У Виноградівській міській раді відбулася презентація проєкту “Молодіжні ради Закарпаття”, який реалізовуватиметься спільно з БФ “Центр громадських ініціатив” у нашій громаді.

Цей проєкт спрямований на підтримку роботи  молодіжних рад та залучення ініціативної молоді у прийняття рішень.

У заході взяли участь члени та членкині Молодіжної ради при Виноградівській міській раді, ініціативна молодь, керівниці закладів освіти та культури, які працюють з молоддю. (більше…)


Презентація проєкту «Імпульс»

У Виноградівській міській раді відбулась презентація проєкту «Імпульс», що передбачає розвиток молодіжної роботи та сприяння підготовці молоді до активної участі в суспільному житті та в громадській діяльності.

Проєкт охопить 40 громад у Закарпатській, Волинській та Одеській областях, надасть можливість підсилити молодіжну політику та отримати ресурси на впровадження змін та розвиток молоді.

Цей проєкт реалізується громадською організацією»Асоціація молодіжних працівників України» в рамках ініціативи «Молодіжний працівник» та став можливим  завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього проєкту/заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Фільм про захід «Ніч в музеї»

Цей фільм на прикладі молоді Виноградівської громади показує нелегкий шлях від зародження ідеї до реалізації пілотного проєкту.

“Ніч у музеї” –  це результат роботи великої команди “Впливових”: молоді Виноградівщини, Виноградівської міської ради, громадських організацій “Українська Академія Лідерства” та “Легкий бізнес” за сприянння проєкту USAID в Україні “Говерла”. Ставши частинкою “Впливових”, наша молодь  каже, що амбасадорами Виноградівщини може стати кожен і кожна з нас.

Переглянути фільм можна за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=FlV_jsHHgkQ


 

                                                                                                           Форум для активної та ініціативної молоді з 25 громад України пройшов у Львові

Команда Виноградівської міської територіальної громади успішно презентувала напрацювання у рамках проєкту “Впливові” у Львові 10-11 лютого 2024 р.

Молодіжний форум є платформою для обміну ідеями, проведення панельних дискусій.
Основна мета заходу –презентація командами своїх напрацювань та концепцій з партнерами. Громади на форумі презентують свої проєкти, розроблені впливовою молоддю.
Під час форуму обговорено важливі теми:
 • як молодь може вплинути на відновлення та розвиток України;
 • як органи місцевого самоврядування працюють з молоддю, як це впливає на розвиток громади;
 • інструменти для впливової молоді, яка хоче змінювати громади.

Молодь розвиває свої громади за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

У межах ініціативи “Впливові” молоді українці напрацювали корисні проєкти для 25 громад. Розповідаємо про один із них — “Ніч в музеї” у Виноградівській громаді, що на Закарпатті.

Виноградів — це справжній туристичний магніт, який варто популяризувати, — зрозуміла молодь, коли дослідила проблеми громади, провела опитування серед мешканців, поспілкувалася з представниками місцевого самоврядування. Місто, яке було у складі 7 держав, де навесні розцвітають сакури, а взимку можна зірвати свіжу хурму просто з дерева — це лише кілька цікавих фактів про Виноградів, про які розповіли 62 учасникам з 7 областей України під час “Ночі у музеї”. Для відвідувачів провели не просто типову екскурсію, а інтерактивні квести, воркшопи, творчі презентації та зустрічі. Детальніше читайте у статті: https://decentralization.gov.ua/news/17688

Усі 25 проєктів, серед яких центр психологічної допомоги для військових і їхніх сімей, молодіжний простір, притулок для тварин тощо, представлять під час молодіжного форуму у лютому.

За матеріалами Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”


Цікавий захід «Ніч в музеї» був реалізований у Виноградівській громаді – в межах проєкту «Впливові»

Метою цього заходу була популяризація історії та культури міста, розвитку туристичного потенціалу громади, об’єднання молоді у громаді та робота в команді з представниками ОМС.

У першій частині дня провели екскурсії містом та квест – ці активності були організовані представниками ОМС, Української академії лідерства та місцевої молоді, що дало можливість отримати навички й знання організації заходів великою командою, обмінятися досвідом та провести все на високому рівні.

Учасники та учасниці пройшлися історичним маршрутом міста і дізналися цікаві факти про Виноградів від історика, депутата Виноградівської міської ради Максима Молнара. (більше…)

 


Всеукраїнський конкурс наукових есе для молоді

Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» оголосив Всеукраїнський конкурс наукових есе для молоді «Світ без росії: нові виклики та перспективи».

До участі запрошуються молоді військовослужбовці, студенти вищих навчальних закладів, магістранти, аспіранти, молоді вчителі та науковці віком до 32 років.

Захід проводиться як прелюдія до науково-практичної конференції «Бандерівські читання».

Метою Конкурсу є залучення молодих інтелектуалів до осмислення викликів і перспектив в геополітичній площині в умовах розпаду російської імперії як завершальної точки російсько-української війни. (більше…)


Молодь з дев’яти громад їде ділитися досвідом у Виноградів на “Ніч в музеї”

9 грудня до Виноградова з дружнім візитом приїдуть представники дев’яти громад з 6 областей: Житомирської, Рівненської, Одеської, Волинської, Миколаївської та Івано- Франківської областей.
У межах цього візиту молодь Виноградівської громади організує захід “Ніч в музеї”. Захід передбачає знайомство молоді 9 громад-учасниць проєкту “Впливові” з представниками ОМС, молоддю Ужгорода та громадськістю. Під час візиту буде організовано робочу зустріч для обміну досвідом та ідеями, воркшопи та майстер-класи.
Заходи, що відбуватимуться в межах Виноградова, будуть доступні для зареєстрованих учасників. Жителі та гості міста зможуть доєднатися до “Ночі в музеї”, попередньо зареєструвавшись та обравши цікавий для них майстер-клас.

(більше…)


Зимовий арт-івент “Ми єдині!”

У  рамках презентації проєкту “Людський вимір. Ефективне управління за допомогою даних, співпраці та залучення громади” з метою покращення якості культурних послуг для мешканців Виноградівської міської територіальної громади 1 грудня у міському будинок культури було проведено зимовий арт-івент “Ми єдині!” за участі творчих колективів та індивідуальних виконавців громади.

Це – інтеграційний захід з концертною програмою, спрямований на згуртування мешканців громади, представників органу місцевого самоврядування, громадських організацій, внутрішньо переміщених осіб, депутатського корпусу та членів Молодіжної ради при Виноградівській міській раді. (більше…)

 


Відбудеться Міжнародний молодіжний форум «Державотворець: Дії заради майбутнього»

Міністерство молоді та спорту України спільно з партнерськими організаціями з метою активізації участі молоді у процесах реформування та творення держави у 2018 році ініціювали національну програму особистісного та професійного розвитку молоді «Державотворець».

Мета національної програми «Державотворець» – створення системи особистісного та професійного розвитку молоді в Україні віком від 18 до 35 років, розвиток відповідального лідерства та підвищення рівня громадянської активності молоді. Випускниками програми стали сотні молодих людей з різних регіонів України, що вже створили проактивну всеукраїнську спільноту.

У липні 2023 року відбувся Всеукраїнський молодіжний форум «Державотворець: молоді на варті змін». Доброчесні урядовці, відомі підприємці, журналісти та волонтери разом із понад 1000 студентами з усієї України обговорили можливості реалізації молоді в Україні та необхідність єднання зусиль для успішної відбудови держави.

(більше…)

 


Презентація посібника

Міністерство молоді та спорту України інформує щодо презентації посібника «Як впровадити програму стажування для молоді?», який розробила команда Міжнародного республіканського інституту «IRI Ukraine» для органів місцевого самоврядування на основі практичного досвіду впровадження пілотних програм стажування у громадах в межах програми USAID «Мріємо та діємо».

Посібник містить покрокові інструкції та рекомендації для органів місцевого самоврядування, як впровадити програму стажування для молоді: (більше…)

 

 

 


Активна учнівська молодь долучилась до опитування 
Лідери учнівського самоврядування та ради старшокласників “Лідер”, що діє при Виноградівському ЦПР, на своєму черговому засіданні долучились до спеціального опитування, яке розробила Молодіжна рада при Закарпатській ОДА.
Анкетування охопило питання щодо функціонування молодіжних рад у громадах, учнівського та студентського самоврядування, рівня комунікації між молоддю та органами місцевої влади тощо.
Відрадно, що результати опитування будуть обговорені на обласному молодіжному форумі, що відбудеться на початку листопада. Також їх опублікують в окремому посібнику та врахують у формуванні роботи молодіжних рад на наступний рік.

Виноградівська міська рада


Просимо молодь Виноградівської міської територіальної громади долучитись до опитування

Вивчити потреби та інтереси молоді, сприяти розвитку молодіжної політики в громадах і регіоні загалом покликане спеціальне опитування, яке розробила Молодіжна рада при Закарпатській ОДА.

Дане анкетування допоможе дізнатись про проблеми, що турбують молодь не лише в обласному центрі, а й в усіх територіальних громадах.

(більше…)


Відбулись установчі збори Молодіжної ради при Виноградівській міській раді

 

З вітальним словом виступили заступник Виноградівського міського голови Віталій Любка, начальниця відділу освіти, молоді та спорту Виноградівської міської ради Галина Чабрун, голова Молодіжної ради при Закарпатській обласній військовій адміністрації – обласній державній адміністрації Вікторія Кенідра.

 

До Молодіжної ради при Виноградівській міській раді увійшли 19 активних представників молоді громади віком від 14 до 35 років.

 

Головою Молодіжної ради став Адальберт Чорба, його заступниками – Олександр Вінце і Роберт Мушка, а секретарем – Тетяна Божов.

 

Молодіжна рада при Виноградівській міській раді – це консультативно-дорадчий орган, який сприятиме консолідації молодіжного руху на території громади, підвищенню розвитку молодіжного лідерства, залучення молоді до вирішення соціально-економічних питань, питань у сфері культури, спорту, освіти, попередження розповсюдження негативних явищ у молодіжному середовищі.

 

Виноградівська міська рада


Відповідно до Положення про Молодіжну раду при Виноградівській міській раді, затвердженого рішенням сесії Виноградівської міської ради від 14.12.2021 року №634, оприлюднюємо список кандидатів до складу молодіжної ради, які братимуть участь в установчих зборах, які відбудуться 23 серпня 2023 року.

 

 

 

 

 


 

Оголошення

Установчі збори для формування складу молодіжної ради при Виноградівській міській раді відбудуться 23 серпня 2023 року об 11:00 к.ч. Місце проведення: сесійна зала Виноградівської міської ради (ІІІ поверх адміністративної будівлі Виноградівської міської ради, м.Виноградів, пл.Миру, 5).

 

До складу Молодіжної ради можуть входити громадяни України – жителі Виноградівської міської територіальної громади віком від 14 до 35 років.

 

Для участі в установчих зборах до ініціативної групи подається заява у довільній формі.

 

До заяви додаються:

 • документ, що підтверджує особу заявника;
 • біографічна довідка;
 • згода на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

При делегуванні для участі в установчих зборах подається рішення (витяг з протоколу), прийняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства, для участі в установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу молодіжної ради при Виноградівській міській раді. До складу молодіжної ради може бути обрано не більше одного представника від кожного інституту громадянського суспільства, що виявив бажання увійти до складу молодіжної ради.

Внутрішньо переміщені особи додають довідку, яка підтверджує їх статус.

 

Термін подання документів: з 10 липня по 09 серпня 2023 включно з 08:00 по 17:00 (обідня перерва з 12:00 по 13:00 к.ч.) щодня, крім вихідних днів, за адресою: м.Виноградів, вул.Копанська, 10.

 

Відповідальна особа від ініціативної групи за збір заяв, узагальнення наданих документів від кандидатів на вступ до молодіжної ради: Блажин Наталія Петрівна, телефон: +380661736194.

Склад молодіжної ради формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатів, які особисто присутні на установчих зборах.

Склад ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів (завантажити).

Виноградівська міська рада


                                                                         Налагодження україно-ірландської співпраці в сфері середньої освіти

Освітяни Виноградівської міської територіальної громади взяли участь у заході з налагодження україно-ірландської співпраці в сфері середньої освіти.

Викладачі та співробітники престижної приватної школи Newbridge College (Ірландія) записали відеозвернення до наших вчителів, а студенти написали листи зі словами підтримки для учнів українських шкіл.

Зустріч була організована за сприяння відділу освіти, молоді та спорту, відділу культури і туризму Виноградівської міської ради, підтримавши ініціативу нашої землячки Крістіни Поличко – політологині, історика та викладачки, яка нещодавно проходила стажування у Виноградівській міській раді.

Учасники заходу подивилися відеозвернення викладачів, обговорили схожості та відмінності між ірландською та українською системами освіти, а також прочитали уривки листів ірландських учнів.

Для всіх присутніх було дуже важливо почути щирі слова підтримки та побажання найшвидшої Перемоги.

Відеозвернення колег з Ірландії змотивували та надихнули, а листи учнів створили міцний емоційний зв’язок між молоддю двох країн.

Цей атмосферний захід є спробою побудувати мости між українськими та ірландськими школами з можливістю майбутнього освітньо-культурного обміну та співпраці.

Виноградівська міська рада


Оголошення про громадське обговорення Програми сприяння розвитку молоді у Виноградівській міській територіальній громаді на 2023 – 2025 роки

 

Виноградівська міська рада повідомляє про початок громадського обговорення  проєкту Програми сприяння розвитку молоді у Виноградівській міській територіальній громаді на 2023 – 2025 роки (далі – Програма), яка має на меті створення сприятливих умов для розвитку та самореалізації молоді, підвищення їхнього соціального статусу та активної участі в житті громади.

Програма визначає пріоритетні напрями діяльності, які будуть спрямовані на забезпечення всебічного розвитку молодих людей у громаді, передбачає створення можливостей для отримання якісної освіти, розвитку професійних навичок, підтримки молодих підприємців, стимулювання активності молоді в громадському та політичному житті, сприяння здоровому способу життя. У рамках громадського обговорення ми запрошуємо всіх мешканців Виноградівської територіальної громади, особливо молодь, взяти участь у формуванні Програми.

Ознайомитись з проєктом Програми можна за посиланням.

Пропозиції та зауваження до проєкту Програми направляти на адресу електронної пошти відділу інформації та зв’язків з громадськістю meriya3@vin-rada.gov.ua до 12 червня 2023 року.

Виноградівська міська рада


Завершилося стажування молоді у Виноградівській міській територіальній громаді

 

З 22 травня по 02 червня у Виноградівській міській раді успішно відбулася реалізація нового проекту – стажування молоді. Ця ініціатива мала на меті надати молодим людям можливість отримати цінний досвід і практичні навички у сфері публічного управління та муніципальної роботи.

Протягом цього періоду семеро стажерів, які пройшли конкурсний відбір,  мали змогу працювати в різних підрозділах міської ради: відділах освіти, молоді та спорту, культури і туризму, економіки, інформації та зв’язків з громадськістю, юридичному відділі та службі у справах дітей.

Вони отримали можливість ознайомитися з процесами прийняття рішень, взяти участь у розробці проєктів документів та безпосередньо у роботі з місцевими жителями. Впровадження проекту стажування молоді свідчить про зацікавленість молоді у діяльності міської ради та бажання активно долучатися до розвитку свого рідного міста та громади.

Під час стажування молодь отримала можливість не лише набути теоретичних знань, але й застосувати їх на практиці. Вони були задіяні до виконання  різноманітних завдань від аналізу документів і складання звітів до організації локальних заходів.

Керівники відділів, які взяли участь у проєкті, відзначили, що стажування молоді виявилося взаємовигідним як для самої молоді, так і для органу місцевого самоврядування. Молодь мала можливість набути цінний досвід, розширити свої професійні горизонти, а працівники міської ради почути нові думки та ідеї.

Програма стажування молоді з числа громадян, які не перебувають на службі в органах місцевого самоврядування, реалізована Виноградівською міською радою та стала можливою завдяки координаційному та методичному супроводу Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Виноградівська міська рада


                Розпочато набір для участі в молодіжних обмінах  Національної програми залучення молоді до відновлення України «ВідНОВА:UA» 

Міністерство молоді та спорту України спільно з Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» та громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» у рамках проєктів UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії відповідно, реалізує національну програму залучення молоді до відновлення України «ВідНОВА:UA».

Національна програма «ВідНОВА:UA» націлена на активну, драйвову молодь віком від 18 до 35 років та людей, які бажають дізнатися більше про свою країну, які вже відвідали багато місць в Україні й на тих, хто тільки мріє про подорожі.

У рамках програми розпочато набір для участі в молодіжних обмінах.

Ключова мета програми обмінів – об’єднання нації, формування соціальної активної молоді та відновлення країни.

Кожен обмін триватиме 5 інтенсивних днів.

Етапи проведення обмінів: І обмін – червень – липень; ІІ обмін – липень – серпень; ІІІ обмін – серпень – вересень.

Реєстрація здійснюється за посиланням http://surl.li/hatci.

Детальна інформація про програму на сайті http://eidos.org.ua/vidnovaua/. Контактна особа: Ольга Бідник, головний спеціаліст відділу регіональної молодіжної політики та підтримки ініціатив молоді департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, тел. 066 950 85 99, електронна адреса: regiomol@ukr.net.

Виноградівська міська рада


                                                                                                                                Стартувала програма стажування молоді

У Виноградівській міській рада розпочалась програма стажування молоді – це ініціатива, яка впроваджується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Щоб потрапити на стажування потрібно було пройти конкурсний відбір: анкетування в онлайн-форматі та індивідуальну співбесіду. Відтак, попередньо подано 7 заявок від кандидатів, які виявили бажання пройти стажування в органах місцевого самоврядування.

            Ознайомчу зустріч з стажерами та керівниками стажування провів заступник міського голови   Віталій Любка, який підкреслив, що основною метою стажування є залучення молодих та вмотивованих осіб до роботи в органах влади, ознайомлення їх зі специфікою системи місцевого самоврядування та набуття ними практичного досвіду роботи на обраних ними напрямках.

Під час стажування учасники ініціативи:

ознайомляться з профілем громади та структурою апарату місцевої ради та її виконавчого комітету;

вивчать специфіку роботи відділів ради;

долучаться до підготовки актів ОМС;

візьмуть участь у робочих засіданнях  та нарадах;

плануватимуть і допомагамуть в організації заходів соціального згуртування;

ознайомляться з особливостями співпраці громади з проєктами міжнародної технічної допомоги тощо.

Виноградівська міська рада


 Відбулася зустріч громад-учасниць проєкту «Розвиток малих громад Закарпаття через підтримку та розвиток молоді»

17 травня 2023 р. у м.Виноградів відбулася зустріч громад-учасниць проєкту «Розвиток малих громад Закарпаття через підтримку та розвиток молоді», що реалізується Виноградівською міською радою у співпраці з БФ «Центр громадських ініціатив», який став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Захід відбувся з метою обміну досвідом роботи з молоддю у партнерських громадах Закарпатської області: Великобичківській, Білківській, Іршавській, Ясінянській та Виноградівській.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся заступник Виноградівського міського голови Віталій Любка, який зазначив, що Виноградівська міська рада завжди відкрита до діалогу з молоддю та підтримує і надалі підтримуватиме розвиток молодіжної політики у громаді та реалізацію молодіжних ініціатив.

Привітали гостей також начальник відділу культури та туризму Василь Югас та начальниця відділу освіти, молоді та спорту Галина Чабрун.

Програма обмінної зустрічі була побудована так, щоб продемонструвати учасникам роботу закладів та молодіжні простори у місті, які працюють з молоддю і дають можливість для розвитку та втілення у життя творчих та перспективних ідей.

Цей захід проводиться у рамках проєкту «Розвиток малих громад Закарпаття через підтримку та розвиток молоді», що здійснюється БФ «Центр громадських ініціатив» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Більше фотографій можна переглянути за посиланням.

Виноградівська міська рада


                       КЗ “Виноградівська публічна бібліотека” ввійшла до 8-ки відібраних установ для втілення проєкту “ВільноХаб: працевлаштування”

КЗ “Виноградівська публічна бібліотека” продовжує втілювати у проєкт «ВільноХаб»та  додає ще один напрямок – “ВільноХаб: працевлаштування”.

Наступні шість місяців будуть організовуватись кар’єрні заходи для молоді (пошук роботи, підготовка документів для працевлаштування, ін.) та запуститься коворкінг.

КЗ “Виноградівська публічна бібліотека” ввійшла до 8-ки відібраних установ для втілення цього напрямку проєкту “ВільноХаб: працевлаштування”, який втілюється в межах програми @mriemotadiemo, що впроваджується за фінансової підтримки USAID Ukraine – USAID Україна та виконується @irexinukraine.

Виноградівська міська рада


Друга хвиля програми стажування молоді в органах місцевого самоврядування

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав другу хвилю програми стажування молоді в органах місцевого самоврядування, в якій беруть участь 19 громад-партнерок із семи областей: Волинської, Житомирської, Львівської, Одеської, Закарпатської, Полтавської та Рівненської.

Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», прокоментувала запуск програми стажування молоді у нових громадах:

«Залучення молоді є надзвичайно важливим для довгострокового розвитку громад. Молодь приносить свіже бачення та інноваційні ідеї, які допомагають вирішувати місцеві проблеми та формувати сталий розвиток своїх громад. Тому після успішного пілотування програми стажування молоді на території Боратинської та Шацької громад, Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» масштабує цю ініціативу на 19 наших громад-партнерок».

У кожній громаді відібрано координатора програми з представників ОМС і забезпечується індивідуальний супровід для впровадження ініціативи. Зокрема, надано консультації щодо:

адаптування примірного Порядку стажування молоді в ОМС;

розробки інформаційної кампанії для залучення молоді до програми;

формування критеріїв відбору та розробки опитувальника для відбору кандидатів.

Олеся Данилець, заступниця начальника відділу культури і туризму Виноградівської міської ради підкреслила важливість реалізації молодіжної політики на місцевому рівні:

«Стажування у Виноградівській міській територіальній громаді – це не тільки нові можливості для активної молоді, а й просвітницька ініціатива. Так ми можемо розширити коло людей, які розумітимуть алгоритм роботи органів місцевого самоврядування і матимуть можливість для реалізації власних ініціатив. Виноградівська міська рада тісно співпрацює з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» щодо розвитку молодіжної політики. Паралельно ми також беремо участь у проєкті «Розвиток молодих громад Закарпаття через підтримку та розвиток молоді», який реалізовується БФ «Центр громадських ініціатив» за підтрими USAID «ГОВЕРЛА», працюємо над створенням Молодіжної ради у громаді. Всі ці заходи безперечно сприятимуть  розвитку громадянського суспільства нашої громади та активізації молодіжної політики».

Під час стажування учасники ініціативи:

ознайомляться з профілем громади та структурою апарату місцевої ради та її виконавчого комітету;

вивчать специфіку роботи відділів ради;

долучаться до підготовки актів ОМС;

візьмуть участь у робочих засіданнях і нарадах;

плануватимуть й допомагамуть в організації заходів соціального згуртування;

ознайомляться з особливостями співпраці громади з проєктами міжнародної технічної допомоги тощо.

Пілотна програма стажування була впроваджена в Шацькій і Боратинській громадах Волинської області. У ній взяли участь п’ять осіб, яких відібрали з 36 кандидатів.

Олександра Лось, одна зі стажерок, поділилася своїми враженнями після проходження програми:

«Я дізналася, як зсередини працює орган місцевого самоврядування. Після цього стало зрозуміло, як можна впливати на його роботу. Я брала участь у підготовці відповідей на запити громадськості. Зрозуміла, що далеко не всі жителі обізнані, як правильно сформулювати свій запит, тому над цим ще потрібно працювати. Я вже краще знаю, як працює місцеве самоврядування, розповім про це своїм рідним і друзям, і в такий спосіб зростатиме довіра до органів влади та співпраця між ними і громадськістю».

Шацький селищний голова Сергій Карпук підкреслив, що завдяки подібним ініціативам суспільство краще розуміє роботу місцевого самоврядування:

«Після ближчого знайомства зі структурою органу влади, функціями посадових осіб і бюджетними процесами з’являється реальне розуміння справ, підвищується прозорість і рівень взаєморозуміння у громаді. Можливість для молодих спеціалістів спробувати себе в цій сфері діяльності подекуди дозволяє їм знайти нематеріальні стимули й додаткову мотивацію».

За матеріалами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»


                                                                                                        Про здійснення обмінів молоддю України та Литви

Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про Раду обмінів молоддю України та Литви, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1016, Міністерством молоді та спорту здійснюються обміни молоддю України та Литви.

Мета обмінів молоддю – активізація співробітництва між українською та литовською молоддю задля розбудови дружніх взаємин між народами цих країн.

20 березня 2023 року Мінмолодьспортом оголошено прийом заявок на участь у конкурсі на реалізацію проєктів у рамках здійснення обмінів молоддю України та Литви у 2023 році https://bit.ly/40BXz9r, що триватиме до 20 квітня 2023 року.

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до департаменту молодіжної політики Мінмолодьспорту, тел.: 246 62 36, 287 24 57.

 

 

Виноградівська міська рада


                                                        Проходить відбір кандидатів для проходження стажування у громаді

Нагадуємо, що Виноградівська міська рада проводить відбір кандидатів для проходження стажування у громаді.

Якщо вам від 18 до 35 років і ви готові до проходження стажування впродовж 10 робочих днів (по 3-4 години на день), надсилайте ваші заявки. Дедлайн: 20 квітня 2023 р.

Що передбачає програма стажування?

Ознайомлення з профілем громади та структурою ради

Вивчення специфіки роботи відділів ради

Знайомство та спілкування з керівництвом громади

Долучення до підготовки важливих документів

Участь у робочих засіданнях та нарадах

Пізнання особливостей співпраці громади з проєктами міжнародної технічної допомоги

Планування та допомога в організації заходів соціального згуртування

Підтримка в освоєнні азів місцевого самоврядування та цікаве спілкування.

Зверніть увагу, що відбір кандидатів здійснюватиметься по мірі надходження заявок. Тому заповнюйте анкету за посиланням: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc9lRPL7IIgGS…/viewform

У разі додаткових питань, пишіть на пошту jaran@ukr.net або телефонуйте за номером +38 (097) 276 82 23.

Програма стажування молоді у Виноградівській міській раді – це ініціатива, яка впроваджується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Виноградівська міська рада


                                                          Відбулась «Школа молодіжного лідера» у Виноградівській міській територіальній громаді

Це – мотиваційний захід для молоді Виноградівської міської територіальної громади за участі місцевих лідерів думок: політиків, підприємців, військовослужбовців, артистів, молодіжних активістів та науковців.

Під час панельної дискусії молодіжні лідери поділились досвідом та секретами успіху, а  учасники познайомились між собою, встановили нові партнерські стосунки задля створення сприятливих умов для розвитку молодіжних ініціатив та їх реалізації у Виноградівській міській територіальній громаді.

Інтеграційний захід «Школа молодіжного лідера» був проведений у рамках проєкту «Розвиток малих громад Закарпаття через підтримку та розвиток молоді», що реалізується БФ «Центр громадських ініціатив» у співпраці з Виноградівською міською радою та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».


                                                                                                           Відбудеться інтеграційний захід «Школа молодіжного лідера»

31 березня о 10:00 за адресою м.Виноградів вул.Комунальна, 21Б відбудеться інтеграційний захід «Школа молодіжного лідера».

Захід організовується у рамках проєкту «Розвиток малих громад Закарпаття через підтримку та розвиток молоді», що реалізується Виноградівською міською радою у співпраці з БФ «Центр громадських ініціатив», який став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»

Це мотиваційний захід для молоді Виноградівської міської територіальної громади за участі місцевих лідерів думок: політиків, підприємців, військовослужбовців, спортсменів, артистів, молодіжних активістів та науковців. Під час панельної дискусії молодіжні лідери ділитимуться досвідом та секретами успіху, а  учасники зможуть познайомитись між собою, встановити нові партнерські стосунки задля створення сприятливих умов для розвитку молодіжних ініціатив та їх реалізації у Виноградівській територіальній громаді.

Для участі у заході потрібно зареєструватися за номером телефону: 0972768223

Цей захід проводиться у рамках проєкту «Розвиток малих громад Закарпаття через підтримку та розвиток молоді», що  здійснюється БФ «Центр громадських ініціатив» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Виноградівська міська рада


Рішення сесії міської ради №634 Про затвердження Положення про молодіжну раду при Виноградівській міській раді у новій редакції

Розпорядження про утворення ініціативної групи з підготовки проведення установчих зборів молодіжної ради при Виноградівській міській раді (в т.ч. персональний склад)


Повідомлення щодо перенесення установчих зборів молодіжної ради при Виноградівській міській раді

Повідомлення щодо проведення установчих зборів молодіжної ради при Виноградівській міській раді


Положення про молодіжну раду при Виноградівській міській раді (в т.ч. порядок проведення установчих зборів, порядок подання заяв для участі в установчих зборах)

Контакти відповідальної особи з підготовки проведення установчих зборів молодіжної ради при Виноградівській міській раді


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/cifra/vin-rada.gov.ua/www:/home/cifra/.system/tmp:/usr/local/pear) in /home/cifra/vin-rada.gov.ua/www/wp-includes/functions.php on line 2124