Відділ економіки інформує

До уваги керівників підприємств, установ та організації усіх форм власності

На виконання Конституції України, Законів України «Про оборону України», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 №1921 «Про затвердження Положення про військово-транспортний обов’язок» (далі – Положення) просимо надати першому відділу Берегівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки відомості про наявність і технічний стан транспортних засобів і техніки.

 

Відповідно до п. 15 Положення, керівники підприємств, установ та організацій подають щороку до 20 червня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах, установах та організаціях на таких транспортних засобах і техніці згідно з додатком 1 Положення про військово-транспортний обов’язок.

 

Звертаємо увагу на достовірність та своєчасність надання інформації.

 

Виноградівська міська рада


Оновлення каталогу “Смакуй Закарпатське”

 

На виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Закарпатській області на 2021-2023 роки, Програми формування позитивного міжнародного інвестиційного іміджу та залучення іноземних інвестицій у Закарпатську область на 2021-2025 роки Закарпатська обласна військова адмістрація – Закарпатська обласна державна адмінстрація проводить оновлення каталогу виробників харчової продукції “Смакуй Закарпатьске” для розповсюдження інформації про закарпатських виробників в Україні та за кордоном.

 

Запрошуємо виробників харчової продукції Виноградівської територіальної громади до оновлення та доповнення інформації в каталозі “Смакуй Закарпатське”.

 

Посилання на каталог “Смакуй Закарпатське” – https://cutt.ly/Twq1Mbnq

Анкета виробника – https://cutt.ly/lwq1MKUd

Зацікавлені особи за детальною інформацією можуть звертатись у відділ економіки Виноградівської міської ради на електронну адресу eko-rda@ukr.net


Відбудуться тренінги з написання бізнес-планів
 
 
В рамках партнерства з реалізації проекту EU4Business з 05 по 08 та 12 по 15 червня 2023 року будуть проводитися  тренінги з написання бізнес-планів для підприємців, або тих хто хоче займатися бізнесом. 
 
Просимо до 02 червня 2023 року подати анкети учасників тренінгів (Анкета додається) на цю електронну адресу eko-rda@ukr.net  
 
Тренінги проходитимуть з 9.00 до 18.00 год за адресою: м. Виноградів, вул. Комунальна, 21б GASTRO PUB “Пузатий шеф”. Навчання безкоштовне. Харчування – за рахунок Проекту.
 

 

Запрошуємо громадськість та мешканців Виноградівської міської територіальної громади до активної участі у розробці Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади на 2023-2027 роки та формуванні планів заходів з реалізації Стратегії громади.

 

На даному етапі розробки Стратегії проведено дві стратегічні зустрічі робочої групи та експертів в рамках програми матеріально-технічної допомоги, яка фінансується Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». Учасниками засідань обговорювались соціально-економічні профілі громади, формувався SWOT-аналіз – у межах підгруп з економічного, соціального, просторового розвитку громади, визначались сильні сторони, які в найближчому майбутньому можуть стати конкурентними перевагами громади, а також проблеми, які потрібно долати спільними зусиллями.

Експертами проєкту представлено та обговорено з учасниками заходів структуру системи цілей та завдань Стратегії, а також підходи до формування планів заходів з реалізації Стратегії громади та затверджено «Дерево цілей Виноградів» (додається).

 

Пропонуємо всім зацікавленим особам долучитись до робочого процесу та пропонувати власні ті чи інші завдання/проєкти  до майбутньої Стратегії (за формою «Картка проєкту») та надсилати на електронну адресу відділу економіки Виноградівської міської ради eko-rda@ukr.net

 

Для прикладу заповнення пропонуємо Вам розроблену відділом економіки Картку проєкту «Реконструкція стадіону «Пластмасовик» по вул. Українська в м. Виноградів» (додається).

 

Визначення цілей і завдань розвитку громади – дуже важливий процес і кожен з Вас допомагає зробити нашу громаду кращою для мешканців та привабливішою для гостей та інвесторів.

                                                              Відділ економіки міської ради


28-29 травня у Виноградівській міській раді відбудеться тренінг в рамках грантового проєкту «Людський вимір: ефективне управління за допомогою даних та залучення громад», який втілюється Виноградівською міською радою у партнерстві із «Міжнародною організацією з міграції» МOM Ukraine та «Західноукраїнським ресурсним центром» та фінансується Посольством Канади.
 
Під час тренінгу учасники дізнаються які є підходи до збору даних та їх значення для формування політики громади, методи планування дослідження, особливості якісних та кількісних методів збору даних.
 
Тренінги проходитимуть з 9.00 до 17.00 год за адресою: м. Виноградів, площа Миру, 5. Участь безкоштовна. 
 
Зацікавлені особи за детальною інформацією можуть звертатись у відділ економіки Виноградівської міської ради на електронну адресу eko-rda@ukr.net
 
Відділ економіки міської ради

Німецька компанії OWI GmbH шукає в Україні партнера по виготовленню букового шпону

Інформуємо, що німецько-українська промислово-торговельна палата на прохання німецької компанії OWI GmbH шукає в Україні партнера по виготовленню букового шпону на замовлення компанії.

Щорічна потреба компанії OWI GmbH становить приблизно 5000 м куб. шпону струганого бука. Для початку ділових відносин компанія OWI GmbH могла б закуповувати в українського партнера 10-20 повних вантажівок на рік (приблизно 300-600 м куб. шпону).

Компанія OWI GmbH виготовляє зі шпону погонажні вироби для меблів, багато з яких мають видиму якість – тобто видно лицьовий шпон і краї шпону у внутрішніх шарах, тому потрібна хороша якість шпону (якість OWI A; B; BC).

Компанія OWI GmbH також виготовляє молдинги з повним накладенням. Тут оптична якість шпону не настільки важлива. Для цих деталей можна використовувати шпон якості C; CD.

Компанію OWI GmbH цікавить замовлення продукції наступних параметрів:

товщина шпону – 1,2 мм

сорт A; B; BC; C; CD

типові розміри та розподіл якості, наприклад:

940х500 мм, А15/В15/ВС70

940х500 мм, С50/СD50

500х940 мм, В60/ВС40

500х940 мм, С/СD

1050х480, С/СD

480х1050 мм, С/СD

550х550 мм, А15/В15/ВС70

550х550 мм, С/СD.

         Зацікавлені особи за детальною інформацією можуть звертатись у відділ економіки Виноградівської міської ради на електронну адресу eko-rda@ukr.net


До уваги субꞌєктів господарювання Виноградівської міської територіальної громади
 

Виноградівська міська рада інформує про можливість отримання часткової компенсації суб’єктами господарювання придбаних альтернативних джерел енергозабезпечення за рахунок коштів місцевих бюджетів в 2023 році.

Механізм отримання зазначеної компенсації прописано розпорядженням голови Закарпатської обласної військової адміністрації від 10.01.2023 №33 «Про внесення змін до Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Закарпатській області на 2021 – 2023 роки»

Ознайомитися з даним розпорядженням пропонуємо за посиланням https://cutt.ly/z2Hillh.


Грантові програми та програми підтримки для українського бізнесу

Команда експертів ГО «Електронна республіка» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» в рамках Програми покращення ІКМ зібрала інформацію щодо актуальних грантів і програм підтримки бізнесу та сформувала інфографіку з посиланнями на реєстрацію.

Пропонуємо ознайомитися з представленими програмами для українських стартапів, малого і середнього бізнесу та скористатися можливістю, подавши заявку на участь.

Програми підтримки для українського бізнесу

Інформація для підприємців щодо грантів

У рамках Програми покращення індексу конкурентоспроможності міст відбулося засідання Міжміської робочої групи, що проводиться за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» на тему інструментів підтримки бізнесу у період війни.

На сьогодні є різні Програми підтримки бізнесу як від держави, так і від зовнішніх донорів, щоб допомогти підприємцям та пришвидшити відновлення економіки.

Щоб об’єднати інформацію щодо грантів за підсумками заходу, команда експертів ГО «Електронна республіка» розробила інфографіку у зручному форматі, з якою можна ознайомитися та подати заявку щодо участі за вказаними контактними даними.

ІНФОГРАФІКА
Закарпатська обласна військова адміністрація доводить до відома, що відповідно до п. 7 Постанови  Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 року №222 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 року №489) „Про внесення змін до Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування  ринку  природного  газу” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/222-2022-%D0%BF#n10, наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.09.2022 №679 затверджено Перелік споживачів, що не належать до категорії побутових споживачів та виконують життєво важливі функції для забезпечення продовольчої безпеки держави (виробники хліба та хлібобулочних виробів), https://minagro.gov.ua/npa/pro-zatverdzhennya-pereliku-spozhivachiv-shcho-ne-nalezhat-do-kategoriyi-pobutovih-spozhivachiv-ta-vikonuyut-zhittyevo-vazhlivi-funkciyi-dlya-zabezpechennya-prodovolchoyi-bezpeki-derzhavi-vir.
Для довключення у зазначений Перелік споживачів, подається звернення споживача, якому має міститися інформація: найменування, код згідно ЄДРПОУ, ЕІС – код, а також витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Звертаємо увагу, що з метою отримання природного газу на визначених умовах у суб’єкта господарювання повинен бути основний вид діяльності  (КВЕД – 10.71).
Для отримання природного газу від постачальника «останньої надії» за ціною 32 000 гривень з урахуванням податку на додану вартість за 1 000 куб. метрів газу споживачам, що не належать до категорії побутових споживачів та виконують життєво важливі функції для забезпечення продовольчої безпеки держави (виробники хліба та хлібобулочних виробів) необхідно подати до 7 жовтня 2022 року на електронну адресу департаменту агропромислового розвитку depapr@carpathia.gov.ua сканкопію звернення, витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
 

Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 223 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996р. № 1548», статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні щодо організації всіх видів торгівлі, а також враховуючи звернення громадян щодо відсутності у суб’єктів господарювання в роздрібній мережі пального, Виноградівська міська рада, з метою організації належного та безперебійного забезпечення населення соціально-значущими товарами (у тому числі пальним),  лікарськими засобами та забезпечення належної роботи підприємств критичної інфраструктури в умовах воєнного стану, просить суб’єктів господарювання у сфері торгівлі:

  • забезпечити формування товарних запасів вищенаведених товарів;
  • утримуватись від необґрунтованого підняття цін;
  • запровадити обмеження відпуску товарів, в одні руки.

З метою підтримки малого та середнього бізнесу Закарпатська обласна військова адміністрація розробила анкету-опитувальник для суб’єктів господарювання, щодо наявності вакантних посад та можливості створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення які потребують працевлаштування.

Заповнити анкету можна за посиланням.

 


Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. ”Деякі питання надання грантів бізнесу”, пропонуємо ознайомитися з програмами на створення або розвиток власного бізнесу, надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

За детальною інформацією звертатися у відділ економіки Виноградівської міської ради. тел. 068 078 49 88

 


На виконання Конституції України, Законів України «Про оборону України», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 №1921 «Про затвердження Положення про військово-транспортний обов’язок» (далі – Положення)  необхідно надати Берегівському районному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки (м.Виноградів, вул. Миру, 53) відомості про наявність і технічний стан транспортних  засобів і техніки.

Відповідно до п. 15 вищезгаданого Положення, керівники підприємств, установ та організацій подають щороку до 20 червня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах, установах та організаціях на таких транспортних засобах і техніці згідно з додатком 1 Положення про військово-транспортний обов’язок.

Просимо звернути увагу на достовірність та своєчасність надання інформації.


єДекларація: інструкція для відповідального органу


Управління Держпраці у Закарпатській області інформує про розширення сфери надання консультаційної підтримки всіх суб’єктів господарювання, що продовжують свою діяльність в умовах воєнного стану. Відтак, усі роботодавці, котрі займаються господарською діяльністю на Закарпатської області зможуть отримати консультації, зокрема з питань організації трудових відносин, безпеки праці, надання адміністративних послуг, розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану тощо.  Ознайомитися із повним переліком питань. У разі виникнення додаткових питань, звератися до Управління Держпраці у Закарпатській області за наступними контактами: 88000 м. Ужгород, вул. Минайська, 16 (4 поверх);
телефони: (312) 67-12-42; +38(095)469 08 95; факс: 2-08-03
електронна пошта: uzdsp@ukr.net  

До уваги агропромислових підприємств та фермерських господарств!

З метою опрацювання питання щодо забезпечення пальним через мережі АЗС області за роздрібними цінами для суб’єктів господарювання, які здійснюють посів ярих культур та догляд за озимими культурами, просимо терміново надати потребу пального на зазначений період відділу економіки міської ради на електронну адресу eko-rda@ukr.net за формою:

 
Назва суб’єкта господарювання, ПІП керівника, телефон, ел. адреса ЄДРПОУ Потреба для весняно-польових робіт, тонни Назва АЗС, адреса (зручної для забору пального, зазначити кілька АЗС) Примітка
Бензин ДП
             
             
             
 
До уваги аграріїв та інших зацікавлених осіб
 

Інформація щодо підсумків економічного і соціального розвитку Виноградівської міської територіальної громади за січень-вересень 2021 р.

ІНФОРМАЦІЯ


Інформація щодо економічного і соціального розвитку Виноградівської міської територіальної громади за січень-червень 2021 р. ІНФОРМАЦІЯ


ПАСПОРТ  ВИНОГРАДІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ (2021 р.)


Розпочато лімітований відбір кандидатів на проходження першої Сертифікаційної програми підготовки спеціалістів інвестиційних офісів

         Державна наукова установа «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» та ГО «Ліга інвестиційного розвитку України» започатковують спільний проєкт щодо підготовки спеціалістів інвестиційних офісів (інвестиційні няні) – найнеобхідніших  на сьогодні працівників сфери фандрейзингу для залучення інвестицій у вітчизняні проєкти.

        Стартував лімітований відбір кандидатів на проходження першої Сертифікаційної програми підготовки спеціалістів інвестиційних офісів. Слухачі, окрім набуття знань, будуть здійснювати практичну роботу з підготовки власних інвестиційних проєктів  та гарантованих заявок. Більш детально про сертифікаційну програму підготовки спеціалістів інвестиційних офісів можна дізнатися на офіційній сторінці за  цим посиланням: http://investment-nanny.com

Відділ економіки Виноградівської міської ради


Стартувала інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності

          Державна служба України з питань праці відповідно до Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, здійснює державний контроль за дотриманням законодавства про працю юридичними особами,  та фізичними особами, які використовують найману працю,  зокрема  з питань виявлення неоформлених трудових відносин.

       Такі явища, як неформальна економіка й не задекларована праця не тільки обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок,  зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вони сприяють створенню й існуванню недобросовісної конкуренції щодо тих суб’єктів господарювання, які в повному обсязі забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці та соціального забезпечення працівників.

       Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників,   сприяє ухиленню від сплати податків, зменшує надходження до державного й місцевих бюджетів. Працівники,  які не мають належним чином оформлених трудових відносин,  позбавляються права на гідні умови праці,  захист своїх інтересів у сфері праці,  гарантій у соціальному захисті.

     Проблеми неформальної економіки й незадекларованої праці є однією з потужніших перешкод для всіх країн у забезпеченні гідної праці й високих темпів зростання.

     За різними підрахунками частка працівників,  які працюють без оформлення трудових договорів та не сплачують податки,  складає 25-30% залежно від регіону,  галузі,  кваліфікації роботи тощо.  За останніми оприлюдненими даними на офіційному сайті Державної служби статистики України кількість неформально зайнятого населення становить  3237,8 тисяч осіб (21% від загальної кількості зайнятого населення,  тобто кожен п’ятий),  з яких зайнятість у неформальному секторі економіки становила 56 % від загальної кількості осіб,  які зайняті неформально,    тобто 1813,9 тисяч осіб.

    Так,  в рамках виконання Національного плану спільних дій щодо зниження рівня не задекларованої праці на 2021 рік Держпраці  за участі представників заінтересованих державних органів та соціальних партнерів з початку року проводиться національна інформаційно-роз’яснювальна кампанія про переваги задекларованої праці та ризики не задекларованої праці для працівників та роботодавців.

     Із липня ц.р. стартувала інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності,  які мають ризики використання незадекларованої праці та відсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками після проведених інформаційних заходів.

Інформаційні матеріали щодо незадекларованої праці знаходяться за цим посиланням: (https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/).

Відділ економіки Виноградівської міської ради


Запрошуємо до співпраці потенційних інвесторів та приймаємо пропозиції суб’єктів господарювання різних форм власності та фізичних осіб

щодо поповнення Презентації та надання інвестиційних пропозицій

Валентина Окутіна – начальник відділу економіки Виноградівської міської ради. Електронна адреса відділу: eko-rda@ukr.net ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВІДЕОРОЛИК


До уваги експортерів сільськогосподарської та харчової продукції

До уваги власників об’єктів, споруд, земельних ділянок

До уваги представників бізнесу


До відома суб’єктів господарювання у сфері відновлювальної енергетики та адаптації до змін клімату

Оприлюднюємо лист Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України щодо реалізації інвестиційних проєктів


Інформація щодо економічного і соціального розвитку Виноградівської міської територіальної громади за січень-березень 2021 р.

ІНФОРМАЦІЯ


Повідомлення про діючий у 2021 році Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»


Про затвердження нового порядку реєстрації пасік