Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» з у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України та обласними центрами контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ) впроваджує інформаційно-просвітницьку кампанію – Виноградівська міська рада Закарпатської області

Проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» з у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України та обласними центрами контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ) впроваджує інформаційно-просвітницьку кампанію

Один з аспектів роботи Проєкту  – збільшення охоплення населення вакцинацією. Люди віком понад 60 років є найбільш уразливою групою ризику перед вірусними захворюваннями, такими як грип та COVID-19. Їхня імунна система слабшає з роками, а супутні хронічні хвороби загострюють перебіг захворювань. За статистикою, літні люди із супутніми хворобами частіше отримують важкі ускладнення від вірусних інфекцій, частіше потребують госпіталізації і мають вищі ризики смерті.

Єдиним механізмом попередження важких наслідків для літніх людей є своєчасне профілактичне щеплення. На жаль, рівень вакцинації цієї категорії українців недостатній.

Кампанія покликана донести людям у віці старше 60, що єдиний спосіб переносити сезонні захворювання легше – це вакцинація. Крім первинної вакцинації проти COVID-19 (два щеплення) та бустерної дози, яку вводять через 5 місяців, літнім людям рекомендується робити щеплення додатковими бустерними дозами. Для цього можна використовувати будь-яку доступну вакцину проти COVID-19.

Ці бустерні дози сприятимуть формуванню імунітету в межах епідсезону. Такий принцип аналогічний щорічним щепленням від грипу. Вакцинацію роблять щороку однією дозою. Навіть якщо спалах вірусної інфекції вже розпочався, вакцинація мінімізує шанси отримати ускладнення від захворювань.

Вакцина від COVID-19 безоплатна, водночас надходить в аптеки і вакцина від грипу. Її можна придбати, щоб захиститися одразу від двох вірусів. Згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) щодо поєднання вакцин — щеплення проти COVID-19 та грипу можна робити в один день.

Декларація з лікарем для проведення вакцинації необов’язкова, зробити щеплення можна як у сімейного лікаря, так і через запис у системі Helsi чи без попереднього запису у пункті щеплення. Таких на сьогодні близько 2 тисяч. В основному вони розташовані в поліклініках, лікарнях і амбулаторіях. Для важкодоступних регіонів та прифронтових зон діють мобільні лікарські бригади.

Довідково: Комунікаційна кампанія розроблена та впроваджується в межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» на підтримку зусиль Міністерство охорони здоров’я України та Центрів контролю та профілактики хвороб.

Виноградівська міська рада