15 березня – День проголошення Карпатської України (1939 р.) – Виноградівська міська рада Закарпатської області

15 березня – День проголошення Карпатської України (1939 р.)

Історичні факти про перебіг подій від КЗ “Виноградівський історичний музей”

11 березня 1939 року у Севлюші в залі міського дому (сучасний Будинок культури) відбувся святковий концерт, присвячений 125-річчю від дня народження Шевченка. Влаштували його члени місцевого товариства “Просвіта” разом із студентами чоловічої та жіночої семінарій, евакуйованих із Ужгорода.

Чоловіча семінарія із 193 студентами працювала на першому поверсі нинішньої ЗОШ № 1  Ніхто не міг завбачити, що це буде останній український культурно-просвітній захід у місті на довгі роки.

Під вечір 14 березня хортистське військо Угорщини увійшло у місто. Рота зі студентів чоловічої учительської семінарії приєдналася до січових стрільців. Кожен із цих юнаків добровільно пішов захищати свій край. Частина семінаристів полягла в бою на Красному Полі 15 березня 1939 року.

У 1991 році на стіні будівлі Виноградівської ЗОШ №1 була встановлена меморіальна дошка на честь вшанування пам’яті загиблих студентів-семінаристів.

Вічна слава Героям!

За матеріалами КЗ “Виноградівський історичний музей”