28 травня – День пам’яті відомого українського поета, письменника, філософа, політика, громадського діяча Івана Яковича Франка – Виноградівська міська рада Закарпатської області

Маловідомі факти про Івана Франка

Відзначався колосальною працездатністю. За 40 років активного творчого життя кожних два дні виходив новий твір письменника (вірш, новела, повість, роман, монографія). Щороку видавав 5-6 книжок.

Навчаючись у гімназії, виявляв феноменальні здібності: міг майже дослівно переказати розповідь вчителів на заняттях.

За роки навчання зібрав величезну бібліотеку з понад 500 томів.

Став першим професійним українським письменником, який не мав державної роботи, а заробляв письменництвом.

Пережив три арешти.

Докторську дисертацію захистив у Відні.

Знав 14 мов. Писав твори не лише українською, а й польською, німецькою та іншими. Сучасники називали його «академія в одній особі».

Останні роки життя мав паралізовану праву руку, через що довелося писати лівою або диктувати твори своїм помічникам.

Номінувався на здобуття Нобелівської премії з літератури.

Помер на чужих руках – сини були в армії, дочка в Києві, дружина в лікарні.

Через нестачу грошей на окрему могилу його поховали в ямі на шість домовин.

Лише через 10 років Івана Франка перепоховали в окремій могилі.

Син Петро став одним із засновників «Пласту», а згодом – сотником Легіону УСС.