Доплата до мінімального страхового внеску – Виноградівська міська рада Закарпатської області

Доплата до мінімального страхового внеску

  У разі, коли особа працює неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень), її прийняли на роботу не з першого календарного місяця або звільнили не останнім днем календарного місяця, перебуває у відпустці без збереження заробітної плати – вона може здійснити доплату до мінімального страхового внеску таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок.

     30.04.2022 р. набрав чинності Закон України від 15.02.2022 р. № 2040-IX “Про  внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства”, яким, зокрема, внесено зміни до статті 24 Закону України ”Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) щодо розміру  доплати до мінімального страхового внеску, яку необхідно здійснити для зарахування неповного місяця роботи як повний місяць.

     Так, абзацом другим частини третьої статті 24 Закону (у редакції Закону від 15.02.2022 р. № 2040-IX) визначено – якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків сплачених, виходячи з мінімальної заробітної плати, є, меншою, ніж  мінімальний страховий внесок, цей період  зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду,  відповідної доплати до суми страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати, таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок , який  з 01.04.2024 року становить 1760 грн.

    Застрахована особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та бажає зарахувати неповний місяць роботи до страхового стажу як повний місяць за період з 01.01.2004 року  подає до органів Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії заяву.  Фахівець Пенсійного фонду на підставі даних персоніфікованого обліку, визначає розмір доплати до мінімального страхового внеску, та складає повідомлення-розрахунок.

      На підставі повідомлення-розрахунку застрахована особа здійснює відповідну доплату  протягом 10 календарних днів з дня його отримання. Особи, які здійснюють доплату, формують і подають до органів Пенсійного фонду України відомості про суми такої доплати.

     Якщо особа не належала до категорії застрахованих осіб (не працювала або працювала не офіційно) вона може звернутись до органів податкової служби та укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

       Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди, починаючи з 1 січня 2004 року. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок і більшою за суму єдиного внеску, обчислено виходячи з максимальної бази нарахування єдиного внеску, встановленого на дату укладання договору.

      Сума сплачено єдиного соціального внеску за договором про одноразову сплату за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору,  помножений на коефіцієнт 2.

Адміністрація  Головного управління ПФУ в Закарпатській області


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/cifra/vin-rada.gov.ua/www:/home/cifra/.system/tmp:/usr/local/pear) in /home/cifra/vin-rada.gov.ua/www/wp-includes/functions.php on line 2124