Ставайте донорами – кожен може долучитися до допомоги онкохворим! – Виноградівська міська рада Закарпатської області

Ставайте донорами – кожен може долучитися до допомоги онкохворим!

Комунікаційний центр МОЗ інформує:

Ставайте донорами – кожен може долучитися до допомоги онкохворим!

Ми часто боїмося говорити про рак, навіть називати це слово вголос. Коли ж дізнаємося про діагноз близької людини, перша думка: “Як допомогти?”.

І ви дійсно можете допомогти і долучитись до боротьби інших людей проти хвороби.

Кілька годин (чи навіть хвилин!) Вашого часу можуть, Ваше бажання допомогти іншим українцям та українкам, зокрема маленьким можуть врятувати житя!

Лікування раку часто потребує переливання крові чи окремо тромбоцитів, а також кісткового мозку. Це відбувається тому, що під час лікування знищуються власні кровотворні клітини і їх потрібно замінити здоровими, з таким саме унікальним “кодом”. А кодів кровотворних клітин – величезна кількість! Саме тому постійно потрібно багато різних донорів і донорок, щоб склалась “ідеальна пара”. Будьте серед них!

Щоб стати потенційним донором кісткового мозку, потрібно лише зареєструватися в Українському реєстрі донорів кісткового мозку: https://ubmdr.org/

Ви отримаєте набір для забору вашої ДНК (ватні палички, якими треба провести по внутрішній поверхні щоки) і відправите зразок назад – на типування. Якщо колись людина з таким саме типом кісткового мозку потребуватиме пересадки, з вами зв’яжуться.

Донація кісткового мозку в більшості випадків схожа за процедурою до здачі крові з вени.

Не бійтеся раку – долучайтеся до боротьби з ним! Донори рятують життя!

За матеріалами комунікаційного центру МОЗ