Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує, що погодні умови – періодичні опади, помірні температури повітря, їх коливання протягом доби створюють ризик ураження фітофторозом посадок картоплі.

З метою недопущення цього у фазу бутонізації – цвітіння рекомендовано проведення профілактичного обробітку фунгіцидами. Для захисту картоплі від фітофторозу відповідно до «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» для роздрібного продажу населенню дозволені препарати: ацидан, вальтер, інфініто, квадріс,Топ консенто, купроксат, магнікур Нео, магнікур Фіно, метаксил, ордан, ридоміл Голд, тайлер, танос, юнкер у рекомендованих нормах внесення, що внесені на упаковках.

При проведенні захисних заходів необхідно застосовувати виключно  засоби захисту рослин, дозволені для роздрібного продажу населенню, дотримуватись правил техніки безпеки та санітарних правил.