30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми – Виноградівська міська рада Закарпатської області

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Таку дату започаткувала Організація Об’єднаних Націй 18 грудня 2013 року. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці.

Проблема торгівлі людьми в Україні особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Через війну в Україні понад 20 мільйонів людей втратили дохід, понад 16 мільйонів залишилися без роботи, понад 5 мільйонів втратили житло, а понад мільйон сімей зіткнулися з браком харчів. Також, за даними Міжнародної організації з міграції (МОМ) громадяни України, які були змушені покинути країну  безпосередньо стикаються з ризиками торгівлі людьми.

Основними напрямами державної політики у сфері протидії торгівлі людьми є попередження торгівлі людьми шляхом підвищення рівня обізнаності населення, превентивної роботи, зниження рівня вразливості населення. Боротьба з злочинністю, пов’язаною з торгівлею людьми – шляхом виявлення злочинів з торгівлі людьми, осіб, причетних до скоєння злочину, притягнення їх до відповідальності та надання допомоги та захисту особам, які постраждали від торгівлі людьми – шляхом удосконалення системи відновлення їхніх прав, надання комплексу послуг, впровадження механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми.

Якщо ви або ваші близькі та знайомі постраждали від торгівлі людьми, звертайтесь:

1547 – Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;

527 – Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;