Виноградівська міська рада Закарпатської області

У доповнення повідомлення про оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків у Виноградівській міській територіальній громаді, міська рада інформує, що питання необхідності співвласникам багатоквартирних будинків визначитися з формою управління будинком неодноразово висвітлювалося у засобах масової інформації, соціальних мережах та на офіційному вебсайті міської ради.

Окрім того, на адреси багатоквартирних будинків, включених до об’єктів конкурсу з призначення управителя, у 2022 році надсилалися інформаційні листи з відповідними роз’ясненнями.

Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. №417-VIII, визначені такі можливі форми управління багатоквартирним будинком за рішенням співвласників:

1) управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками (самостійно, не створюючи ОСББ та не залучаючи управителя);

2) усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю;

3) усі функції з управління може здійснювати об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ) чи асоціація об’єднань співвласників багатоквартирного будинку.

Рішення щодо форми управління багатоквартирним будинком приймається співвласниками на зборах у порядку, передбаченому цим Законом, та оформлюється протоколом, форма якого затверджена Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 25.08.2015  № 203.

Враховуючи вищезазначене, співвласники багатоквартирних будинків, які включені до об’єктів конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків можуть до 13 червня 2023 року самостійно визначитися та обрати одну з форм управління будинком відповідно до законодавства, оформити прийняте рішення зборів співвласників протоколом та надати його до Виноградівської міської ради. Такі багатоквартирні будинки будуть виключені з об’єктів конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків.

За більш детальною інформацією можна звертатися до відділу житлово-комунального господарства та благоустрою Виноградівської міської ради за адресою: м.Виноградів, пл. Миру, 3, ІІ поверх, каб. 209 (приміщення міського будинку культури), тел. (03143)2-62-38.