11 грудня – Міжнародний день гір (International Mountain Day) – Виноградівська міська рада Закарпатської області

11 грудня – Міжнародний день гір (International Mountain Day)

Візитівкою міста Виноградів, безперечно, є Чорна гора – ботанічний заказник загальнодержавного значення (присвоєно у 1974 році). Заказник знаходиться в теплій кліматичній зоні.

Наше місто розкинулось у підніжжі  Чорної гори (більше 500 м над рівнем моря).

Унікальність рослинного і тваринного світу дали  можливість зайняти  Чорній горі вагоме місце у Карпатському біосферному заповіднику (увійшла до його складу  у 1997 році).  Площа – 823 га. Перебуває у віданні ДП «Виноградівське ЛГ».

Уздовж східних схилів гори протікає річка Тиса, яка в декількох місцях утворила високі скелясті урвища.

На Чорній горі існує печера. Простягається вглиб приблизно на 30 м та закінчується невеличкою водоймою, що серед місцевого населення отримала назву «Морське око».