Попередження про небезпечні гiдрологiчні явища (7-11.02.2024 р.) – Виноградівська міська рада Закарпатської області

Попередження про небезпечні гiдрологiчні явища (7-11.02.2024 р.)

Як повідомив Закарпатський обласний центр з гідрометеорології, починаючи з вечора 7 лютого та протягом 8-11 лютого по Закарпатській області очікується тепла, дощова погода, значні дощі, на високогір”ї переважно мокрий сніг з дощем.

На річках області, на фоні високої водності, очікується відновлення підвищення рівнів води (над рівнями на 8 год 7 лютого):

– на більшості річок на 1.0-1.5 м, вихід води на заплаву р.Латориця-м.Мукачево, м.Чоп (утримання та збільшення шару води на заплаві міждамбового простору), р.Стара-с.Зняцьово, р.Уж- с.Зарічево та м.Ужгород (І рiвень небезпеки – жовтий);

– на р.Тиса на 2.0-3.0 м, вихід води на заплаву м.Рахів, м.Тячів, м.Хуст (І рiвень небезпеки – жовтий);

– в нижній течії р.Теребля можливі початкові підтоплення в смт. Буштино (ІІ рiвень небезпеки – помаранчевий)

– в нижній течїї р.Боржава на 1.0-1.2 м, утримання та збільшення шару води на заплаві; можливе затоплення присадибних ділянок в селах Ком’яти, Сільце;

затоплення сільгоспугідь сіл Заріччя, Сільце, Кам’янське, Великі Ком’яти, Боржавське, Луково, Білки, Хмельник, Вільхівка, автодоріг Шаланки – Великі Ком’яти, Ком’яти-Заріччя, с.Грябля-с.Вільхівка (ІІ рiвень небезпеки – помаранчевий).

Очікується формування значного місцевого та схилового стоку з затопленням понижених місць, особливо в населених пунктах внаслідок захаращення русел потічків та водовідвідних канав, утворення локальних селів та зсувів перезволоженого ґрунту (ІІ рiвень небезпеки – помаранчевий).

Розвиток синоптичної ситуації буде уточнюватись.