Закликаємо запроваджувати роздільний збір побутових відходів

Із прийняттям Закону України «Про управління відходами» розпочалась реалізація європейських стандартів у сфері поводження з відходами на території України, зокрема, впровадження роздільного збирання побутових відходів, сортування і повторна переробка.

Роздільне збирання передбачає збір відходів за окремими видами з метою подальшої переробки. Це дозволяє значно зменшити обсяг відходів, що потрапляють на полігони, та зберегти природні ресурси.

Виноградівська міська рада повідомляє, що проблема накопичення побутових відходів залишається актуальною як для промислового, так і для побутового сектору. Люди невпинно продукують різного роду побутові відходи як вдома, так і в місцях загального користування. Особливо небезпечними для довкілля є неорганічні відходи, які складаються зі штучних матеріалів: метал, пластик, скло.

Щоб припинити процес накопичення відходів та засмічення довкілля на території нашої громади, необхідно навчитись правильно сортувати сміття. А для того, щоб система вибіркового збору сміття була ефективною, необхідна активна участь кожного з нас.

Роздільний збір побутових відходів на території Виноградівської міської ради запроваджено ще в 2011 році підприємством ТОВ «АВЕ Виноградово». Наразі на території громади розміщено більше 60 селективних  контейнерів для збору пластику, скла та паперу. Щороку, все більше суб’єктів підприємницької діяльності долучається до даної ініціативи та розміщують такі контейнери на власних територіях.

З метою поліпшення санітарного стану населених пунктів Виноградівської міської територіальної громади, зокрема, у період активного туристичного сезону, закликаємо мешканців, гостей і суб’єктів підприємницької діяльності з відповідальністю віднестись до процесу сортування сміття та запроваджувати роздільний збір побутових відходів як у себе вдома, так і на територіях здійснення своєї діяльності.

Маємо надію, що спільними зусиллями зможемо досягти важливої мети – збереження природних ресурсів і покращення екологічного стану нашої громади, адже відповідальність за чистоту населеного пункту несе не тільки влада, а і кожен громадянин.

І якщо ми не стоятимемо осторонь проблеми чистоти довкілля, то станемо жити чистіше, а отже – краще.