До уваги надавачів соціальних послуг приватної форми власності – Виноградівська міська рада Закарпатської області

До уваги надавачів соціальних послуг приватної форми власності

Департамент соціального захисту населення Закарпатської ОДА-ОВА повідомляє щодо здійснення моніторингу надання соціальних послуг – відповідно до листа Уповноваженого Верховної Ради з прав людини від 13.11.2023 р. №10151.2/23/39.2 щодо врегулювання діяльності геріатричних пансіонатів для людей похилого віку приватної форми власності, а також надавачів недержавної форми власності.

Відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги», який набув чинності з 1 січня 2020 року, постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 № 99 «Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг» всі юридичні та фізичні особи-підприємці, які надають соціальні послуги, повинні бути внесені в зазначений Реєстр та відповідати Критеріям діяльності надавачів соціальних послуг (постанова Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 №185).

Передбачено, що для включення надавачів соціальних послуг в Реєстр необхідно вносити лише три обов’язкові документи, але, виходячи з практики внесення такої інформації, програма вимагає ряд скан-документів.

Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які надають соціальні послуги, обов’язково подають:

• заяву (Додаток 3 до Порядку);
  • перелік соціальних послуг (Додаток 4 до Порядку)-відповідно до Критеріїв;
  • паспорт директора, керівника (ЗАЯВНИКА);
  • код платника податків в Державному реєстрі фізичних осіб(директора, керівника);
  • юридична та фактична адреса знаходження надавача соціальних послуг;
  • номер телефону;
  • електронна адреса;
  • копії установчих документів (Статут або Положення або Розпорядження);
  • копію документу про освіту (диплом, фаховий рівень, професійне навчання);
  • наказ уповноваженої особи;
  • акт проведення перевірки дотримання вимог законодавства.