Для більш детального ознайомлення з матеріалами книги запрошуємо до сектору краєзнавчої літератури центральної публічної бібліотеки – Виноградівська міська рада Закарпатської області

9 травня у читальній залі центральної публічної бібліотеки відбулась презентація книги “Перше десятиліття: Закарпаття 1944-1954 років” за участю автора, упорядника книги Віктора Моренця, членів Історичного клубу “Красне Поле” проф. Сергія Федаки та доц. Володимира Кришеника. Віктор Іванович Моренець — український правник, письменник, дослідник історії. Автор близько 20 книг на історичну тематику.
Учасники заходу уважно «ловили» кожне вимовлене слово гостей заходу, адже автор публікує першоджерела, за якими кожен читач може зробити власні висновки. У книзі опубліковано 199 документів, багато з них – уперше. Крім текстових матеріалів, дуже багато фотографій, є велика довідка про майже забутий з’їзд Народних комітатів Мараморош – Сигітської округи 4 лютого 1945 р., є цікава доповідь про битву фанатів на Ужгородському стадіоні 1 листопада 1946 р. та багато документів про боротьбу УПА на Закарпатті, сталінські репресії, про винищення довоєнного політикуму і творення нового, про потужну репресивну мережу силових структур, про тяжке становище всіх без винятку церковних конфесій та інші цікаві історичні факти того часу. Розстановка матеріалу – хронологічна. Для зручності користувачів створений географічний покажчик.
Для більш детального ознайомлення з матеріалами книги запрошуємо до сектору краєзнавчої літератури центральної публічної бібліотеки в м.Виноградів.

За матеріалами КЗ “Виноградівська публічна бібліотека”

Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/cifra/vin-rada.gov.ua/www:/home/cifra/.system/tmp:/usr/local/pear) in /home/cifra/vin-rada.gov.ua/www/wp-includes/functions.php on line 2124