Родину з чотирирічною дитиною у Виноградові госпіталізували з підозрою на отруєння чадним газом – Виноградівська міська рада Закарпатської області

Родину з чотирирічною дитиною у Виноградові госпіталізували з підозрою на отруєння чадним газом

За інформацією  пресслужби АТ «Закарпатгаз», сьогодні, 24.03.2023 р., вночі у Виноградові до місцевої лікарні було доставлено молоду сімейну пару та їхню чотирирічну дитину. У всіх — симптоми отруєння чадним газом. На щастя, обійшлось без найгіршого. Понад ранок потерпілих, після надання їм допомоги, виписали додому. Однак, так, за словами газовиків, буває не завжди.

Нерідко у подібних випадках буває так, що надавати допомогу уже беззмістовно. Чадний газ, який у народі іменують тихим вбивцею, забирає найцінніше — життя.

“Нема ні запаху, ні кольору. Людина не усвідомлює, що погіршення самопочуття пов’язане із накопиченням чадного газу у приміщенні. А коли стає геть зле, то нерідко уже не в стані щось вдіяти. Найбільш небезпечними такі ситуації є вночі, адже під час сну люди не відчувають погіршення самопочуття”, — пояснив начальник аварійно-диспетчерської служби АТ “Закарпатгаз” Віктор Черняк.

Причин витоку та накопичення чадного газу у приміщенні є кілька. І практично завжди вони пов’язані з порушеннями Правил безпеки систем газопостачання.

У приміщенні, де стався інцидент, працівники АТ “Закарпатгаз” зафіксували відсутність припливно-витяжної вентиляції, встановлення примусової витяжки та порушення при монтажі й експлуатації двоконтурного котла з відведенням продуктів згоряння у димохід. Також було виявлено самовільне втручання в роботу котла (а саме: засобів його безпеки).

У минулому році на Закарпатті сталось 7 нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті. У зв’язку з цим газовики наголошують:

  • використовуючи газ у побуті, дотримуйтесь правил безпеки;
  • не втручайтесь самовільно в систему газопостачання та роботу газових приладів;
  • вчасно проводьте технічне обслуговування системи та приладів газопостачання;
  • встановлюйте прилади виявлення витоку чадного і природного газу.

Детальнішу інформацію про послугу з технічного обслуговування газових мереж та обладнання можна отримати за номерами: 067-240-19-25, 067-01-03-104.

Не ігноруйте питань безпеки у поводженні з газом. Від цього залежить здоров’я та життя -як ваше, так і тих, хто поруч.

За матеріалами пресслужби АТ «Закарпатгаз»


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/cifra/vin-rada.gov.ua/www:/home/cifra/.system/tmp:/usr/local/pear) in /home/cifra/vin-rada.gov.ua/www/wp-includes/functions.php on line 2126