Безкоштовний онлайн-курс  «Єдина Україна: становлення національної ідентичності» – Виноградівська міська рада Закарпатської області

На освітній платформі “Зрозуміло!” створено  та запущено безкоштовний онлайн-курс  «Єдина Україна: становлення національної ідентичності», розроблений Фондом Східна Європа у співпраці з Міністерством молоді та спорту України.

Курс  спрямований на формування української національної та громадянської ідентичності, поглиблення знань із новітньої історії України та розвиток волонтерських рухів.

Для кого цей курс?

Курс створений для вчителів з історії, фахівців із виховної роботи, громадських та волонтерських організацій, які залучені до реалізації проєктів у сфері національно-патріотичного виховання.

Курс стане у пригоді й тим, хто хоче підвищити власний рівень знань про історію України, поглибити власні знання з новітньої історії, сучасних процесів державотворення та розвитку українського громадянського суспільства.

Слухачі курсу дізнаються про:

• становлення української національної ідентичності через подолання російських міфів;
  • подолання байдужості, меншовартості;
  • формування активної громадянської позиції;
  • українське волонтерство.

Структура курсу. Онлайн-курс складається з восьми лекцій:

• Україна: війна в Європі
  • Декомунізація та деколонізація: чому це важливо?
  • Громадянська ідентичність: подолання байдужості й меншовартості, формування активної громадянської позиції
  • Голодомор в Україні. Соціокультурні виміри
  • Українська національна ідентичність і подолання російських міфів
  • Політичні маніпуляції: як розпізнати і що їм протиставити?
  • Методика національно-патріотичного виховання
  • Українське волонтерство: еволюція феномену

Слухачі, які успішно опанують курс та отримають сертифікат про його завершення, одержать 0,2 кредиту ЄКТС.

Ведучою курсу стала Марічка Падалко, а експертами й експертками – науковці й науковиці Українського інституту національної  пам’яті  та Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Реєстрація доступна за посиланням: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-046+Nov2023/about