До уваги споживачів нехарчової продукції – Виноградівська міська рада Закарпатської області

До уваги споживачів нехарчової продукції

З метою інформування громадськості щодо прав споживачів у разі настання нещасних випадків та випадків заподіяння шкоди здоров’ю людей внаслідок споживання (використання) нехарчової продукції Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області повідомляє, що з березня 2024 р. відновлено проведення позапланових заходів у сфері державного ринкового нагляду.

Це означає, що Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області може здійснювати перевірки характеристик продукції у розповсюджувачів та виробників такої продукції на підставі звернень споживачів (користувачів) відповідної продукції, органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих рад, правоохоронних органів, громадських організацій споживачів (об’єднань споживачів) та об’єднань суб’єктів господарювання.

Безпечність нехарчової продукції має велике значення для здоров’я та життя людини. Дитячі іграшки, які викликають алергічну реакцію чи несправна побутова техніка, через яку споживач може отримати електротравму тощо – все це приклади небезпечної продукції, які не повинні реалізовуватися на ринку.

Враховуючи зазначене, налагоджено співпрацю між Головним управлінням та органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади щодо взаємодії при надходженні від лікувально-профілактичних закладів повідомлень про нещасні випадки і випадки заподіяння шкоди здоров’ю людей внаслідок споживання (використання) нехарчової продукції.

Кожен споживач, який мав негативний досвід та отримав травми через користування небезпечною продукцією, має право звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області щодо здійснення позапланової перевірки за адресою: м. Ужгород, вул. Минайська, 39/а або на електронну пошту: zajavi@zak-dpss.gov.ua. Адже таким чином, зазначена продукція не зможе реалізовуватися на території України.

Звертаємо Вашу увагу, що у зверненгі повинна міститися інформація про розповсюджувача або виробника продукції, в якого було придбано (виявлено) продукцію, що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки та у разі отримання травмування від використання такої продукції підтвердження цього лікувально-профілактичним закладом.