Стратегія розвитку Виноградівської міської територіальної громади на період 2024 – 2027 років – Виноградівська міська рада Закарпатської області

Стратегія розвитку Виноградівської міської територіальної громади на період 2024 – 2027 років

 

СТРАТЕГІЯ розвитку Виноградівської міської територіальної громади на період 2024 – 2027 років

 

ПЛАН заходів на 2024 – 2027 роки з реалізації Стратегії розвитку Виноградівської  міської територіальної громади до 2027 року

 

 


Рішення №1975 Про затвердження Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади до 2027 року та Плану заходів на 2024-2027 роки з реалізації Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади до 2027 року (Додатки)

 

Проєкт рішення 30-ої позачергової сесії “Про затвердження Стратегії розвитку  Виноградівської міської територіальної громади до 2027 року та Плану заходів на 2024-2027 роки  з реалізації Стратегії розвитку Виноградівської  міської територіальної громади до 2027 року

 

ДОКУМЕНТИ


                                                                         Завершено процес громадських обговорень

Завершено процес громадських обговорень проєктів Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади до 2027 року та Плану заходів на 2024-2027 роки з реалізації Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади до 2027 року.

 

ДОКУМЕНТИ

 


                                                                                              60 проєктних ідей увійшло до Плану заходів на 2024-2027 рр. з реалізації Стратегії розвитку нашої громади

У Виноградівській міській раді 28.11.2023 р. відбувся круглий стіл у рамках громадських обговорень Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади до 2027 року та Плану заходів з її реалізації.

Учасники: керівництво та депутати міської ради, члени виконавчого комітету та робочої групи з розроблення Стратегії, старости старостинських округів, представники структурних підрозділів та місцевого громадського сектору, керівники установ та організацій різних форм власності, громадські активісти, експерти, активна молодь, інші стейкхолдери.

Спікери: Оксана Івасів – фахівчиня з залучення громадськості проєкту USAID “ГОВЕРЛА”, Олег Карий та Назар Глинський – експерти проєкту, Альбіна Погоріляк –  ГО  «Фундація Розвитку Закарпаття».

Відкриваючи засідання, Виноградівський міський голова Степан Бочкай подякував Збройним Силам України та воїнам, які, захищаючи нашу незалежність і суверенітет, дають можливість жити і працювати та запропонував хвилиною мовчання вшанувати  пам’ять Героїв-земляків, які загинули під час російсько-української війни.

Як повідомив міський голова, робота над Стратегією розпочалась у квітні 2023 р. зі створення Робочої групи, до якої ввійшли представники різних соціальних та професійних груп громади.

Завданням Робочої групи була розробка основних положень Стратегії. Для цього в квітні – серпні були організовані зустрічі за участю членів Робочої групи. Проведена вступна діагностика громади,  дослідження умов життя та якості публічних послуг, визначено цілі і завдання, які б гарантували довготривалий соціально-економічний розвиток та реалізацію очікувань громади.

За результатами оголошеного збору проєктних ідей від зацікавлених суб’єктів розвитку громади, що тривав впродовж липня – серпня, сформовано План заходів з реалізації Стратегії.

З початку листопада та протягом місяця триває процес громадських обговорень проєктів Стратегії та Плану.

10 листопада 2023 р. заяву Виноградівської міської ради про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документа державного значення проєкту Стратегії та Плану-заходів з її реалізації зареєстровано в Єдиному державному реєстрі.


                                                                            Відбудеться круглий стіл в рамках громадських обговорень Стратегії

Виноградівська міська рада інформує про те, що 28 листопада 2023 року о 10 год. к.ч. у великому залі засідань міської ради відбудеться круглий стіл в рамках громадських обговорень Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади до 2027 року та Плану заходів з її реалізації.

Запрошуємо депутатів Виноградівської міської ради, представників органів влади та органів місцевого самоврядування регіонального, районного та обласного рівнів, громадських активістів, інших стейкхолдерів, експертів, активних мешканців громади долучитися до публічного обговорення Стратегії розвитку громади та комплексного плану дій з її реалізації.

 


                                                                                                                                                Шановні мешканці Виноградівської міської територіальної громади!

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення проєкту Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади до 2027 року та Плану заходів на 2024-2027 роки з її реалізації, які розроблені в співпраці Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади та  експертів проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів» (завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»).

Свої пропозиції можна подати  до 1 грудня 2023 р. за адресою: 90300, м. Виноградів, пл. Миру, 5, Виноградівська міська рада, а також на електронну пошту: meriya1@vin-rada.gov.ua або eko-rda@ukr.net

Також інформуємо, що в кінці місяця (листопад) у межах громадського обговорення відбудеться круглий стіл у залі засідань Виноградівської міської ради (м. Виноградів, пл. Миру, 5). Про конкретну дату та час буде повідомлено пізніше.

Запрошуємо всіх зацікавлених осіб!

Проєкт СТРАТЕГІЇ  розвитку Виноградівської міської територіальної громади до 2027 року

Проєкт ПЛАНУ заходів на 2024-2027 роки з реалізації СТРАТЕГІЇ  розвитку Виноградівської міської територіальної громади до 2027 року

Виноградівська міська рада


Онлайн-робоча нарада

Сьогодні, 4.09.2023 р., міський голова Степан Бочкай провів онлайн- робочу нараду з питань розробки проєкту Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади на період 2023 – 2027 рр.

На нараді були присутні керівний склад міської ради, члени робочої групи, керівники структурних підрозділів та в онлайн-режимі – експерт Програми USAID «ГОВЕРЛА»  Назар Глинський.

Як підкреслив  Степан Бочкай:

«Зважаючи на важливість і актуальність запровадження стратегічного управління розвитком громади, на даний час відбулись три засідання робочої групи, проведена вступна діагностика та SWOT-аналіз нашої громади, визначено основні стратегічні цілі. Зараз йде активна робота над проєктами плану реалізації майбутньої Стратегії розвитку громади, в т.ч. фінансового забезпечення цих проєктів, сформовано Профіль громади, план-заходів з реалізації Стратегії та фінансового забезпечення».

Стратегія – це основний планувальний документ, який окреслює ключові цілі і напрями розвитку громади. На основі майбутньої Стратегії розроблятимуться відповідні цільові програми і проєкти нашої громади.

Процес стратегування передбачає декілька етапів, за кожним з яких стоїть велика організаційно-координаційна робота. Всі етапи робіт – відкриті для громадськості.

Згідно плану-графіку Виноградівська міська територіальна громада знаходиться на стадії завершення доопрацювання основного програмного документу.

Зокрема, оприлюднено та збираються пропозиції громадськості до проєкту Профілю громади (Додаток до Стратегії розвитку).

Затим відбудеться подача проєкту для здійснення стратегічної екологічної оцінки відповідно до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», подальші громадські консультації та подання проєкту Стратегії розвитку і  Плану-заходів з її реалізації на затвердження сесії міської ради.


ІІІ стратегічна зустріч

ІІІ стратегічна зустріч у рамках програми матеріально-технічної допомоги, яка фінансується Проектом USAID «ГОВЕРЛА» зібрала  у Виноградівській міській раді 14 червня 2023 р. членів робочої групи та представників громадськості, налаштованих на предметну розмову.

Перший заступник міського голови Адальберт Сверенко запросив присутніх  до активної участі у ІІІ стратегічній зустрічі та побажав ефективної роботи.

Під час декількох годин конструктивної роботи спільно з модераторами процесу створення Стратегії, експертами Програми Олегом Карим та Назаром Глинським присутніми були опрацьовані картки проєктів, в тому числі їх фінансове забезпечення.

Були сформовані операційні цілі:

  • стимулювання розвитку малого підприємництва, що базується на місцевому  потенціалі;
  • формування та промоція інвестиційних можливостей громади;
  • підтримка та сприяння розвитку сільського господарства;
  • модернізація і розвиток місцевої дорожньої інфраструктури;
  • підвищення ефективності роботи житлово-комунального господарства громади;
  • адаптація освітньо-культурних послуг до сучасних потреб населення;
  • підвищення рівня медичного і соціального захисту населення;
  • створення образу громади як туристично привабливої території.

Відповідно до процедурних моментів, після доопрацювання документу Стратегії відбудеться подача його на стратегічну екологічну оцінку та громадські консультації.

Виноградівська  міська рада


Запрошуємо членів робочої групи та мешканців Виноградівської міської територіальної громади долучитися до процесу розробки над Стратегією

У середу, 14 червня 2023 р. о 9.30 к.ч., в адмінбудівлі міської ради відбудеться чергове засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади на 2023-2027 роки – ІІІ стратегічна зустріч.

Запрошуємо членів робочої групи та мешканців Виноградівської міської територіальної громади, котрі налаштовані на предметну розмову, долучитися до процесу розробки над Стратегією – щоб  цей важливий документ повністю відповідав потребам та очікуванням мешканців громади.

У рамках ІІІ стратегічної зустрічі – проведення дискусії щодо проєктів плану реалізації майбутньої Стратегії розвитку нашої громади, в тому числі фінансового забезпечення цих проєктів.

Після доопрацьовування Документу відбудеться його подача на стратегічну екологічну оцінку та подальші громадські консультації.

Виноградівська міська рада


Пропонуємо всім зацікавленим особам долучитись до робочого процесу розробки Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади на 2023-2027 рр.

Запрошуємо громадськість та мешканців Виноградівської міської територіальної громади до активної участі у розробці Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади на 2023-2027 роки та формуванні планів заходів з реалізації Стратегії громади.

На даному етапі розробки Стратегії проведено дві стратегічні зустрічі робочої групи та експертів в рамках програми матеріально-технічної допомоги, яка фінансується Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». Учасниками засідань обговорювались соціально-економічні профілі громади, формувався SWOT-аналіз – у межах підгруп з економічного, соціального, просторового розвитку громади, визначались сильні сторони, які в найближчому майбутньому можуть стати конкурентними перевагами громади, а також проблеми, які потрібно долати спільними зусиллями.

Експертами проєкту представлено та обговорено з учасниками заходів структуру системи цілей та завдань Стратегії, а також підходи до формування планів заходів з реалізації Стратегії громади та затверджено «Дерево цілей Виноградів» (додається).

Пропонуємо всім зацікавленим особам долучитись до робочого процесу та пропонувати власні ті чи інші завдання/проєкти  до майбутньої Стратегії (за формою «Картка проєкту») та надсилати на електронну адресу відділу економіки Виноградівської міської ради eko-rda@ukr.net

Для прикладу заповнення пропонуємо Вам розроблену відділом економіки Картку проєкту «Реконструкція стадіону «Пластмасовик» по вул. Українська в м. Виноградів» (додається).

Визначення цілей і завдань розвитку громади – дуже важливий процес і кожен з Вас допомагає зробити нашу громаду кращою для мешканців та привабливішою для гостей та інвесторів.

                                                              Відділ економіки міської ради


Друге засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку нашої громади

Відбулось друге засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади на 2023-2027 роки.

На початку роботи до присутніх звернувся перший заступник міського голови Адальберт Сверенко, який підкреслив важливість спільної роботи в рамках програми матеріально-технічної допомоги, що фінансується Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» та побажав членам робочої групи ефективної роботи.

Затим модератори процесу створення Стратегії – експерти Програми Олег Карий та Назар Глинський, ознайомили з результатами проведеної вступної діагностики нашої громади та першого засідання робочої групи, а також презентували результи SWOT-аналізу громади.

Наступний етап – започаткування роботи над планом реалізації Стратегії та визначення цілей і завдань, які б гарантували довготривалий соціально-економічний розвиток і реалізацію очікувань нашої громади.


У Виноградівській, Мукачівській, Буштинській та Великобичківській громадах відбулося перше засідання робочих груп з напрацювання стратегії розвитку до 2027 року

Як інформує Проєкт USAID «ГОВЕРЛА», Стратегія розвитку для кожної громади є базою для сталого місцевого розвитку. Запорукою успіху стратегії є публічність і прозорість у процесі розроблення, що передбачає залучення всіх заінтересованих сторін у громаді.
Ділимося свіжим дайджестом виконаної роботи на Закарпатті.
 У Виноградівській, Мукачівській, Буштинській та Великобичківській громадах відбулося перше засідання робочих груп з напрацювання стратегії розвитку до 2027 року.
Степан Бочкай, голова Виноградівської громади, зазначив:
«Ми вже провели вступну діагностику нашої громади. Нині здійснюється дослідження умов життя та якості публічних послуг. Наступним етапом буде визначення цілей і завдань, які б гарантували довготривалий соціально-економічний розвиток та реалізацію очікувань нашої громади. Хочемо, щоб стратегія була відображенням політики розвитку, прийнятої шляхом узгодження та публічного громадського обговорення, до якого б долучилися всі зацікавлені сторони, а в підсумку – щоб стратегія повністю відповідала потребам та очікуванням мешканців громади».
Подробиці читайте за посиланням:
Виноградівська міська рада

Розпочато роботу з розробки Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади на 2023-2027 роки

Сьогодні, 26 квітня 2023 р., відбулось перше засідання робочої групи, до складу якої, під керівництвом міського голови Степана Бочкая, входять представники різних соціальних і професійних груп –  керівництво міської ради, її структурних підрозділів та виконавчих органів, старости, громадськість, молодь, представники депутатського корпусу та приватного бізнесу.

У вступному слові Степан Бочкай зазначив:

На даний час проведена вступна діагностика нашої громади. Зараз здійснюється дослідження умов життя та якості публічних послуг. Наступним етапом буде визначення цілей і завдань, які б гарантували довготривалий соціально-економічний розвиток та реалізацію очікувань нашої громади. Хочемо, щоб Стратегія була відображенням політики розвитку, прийнятої шляхом узгодження та публічного громадського обговорення, до якого б долучились всі зацікавлені сторони, а у підсумку – щоб Стратегія повністю відповідала потребам та очікуванням мешканців громади.

Модератори процесу розробки Стратегії, експерти Програми Олег Карий та Назар Глинський (м.Львів) у ході засідання зробили презентацію методики стратегічного планування в громаді, очікуваних результатів та термінів виконання.

Було розглянуто результати онлайн опитування населення та бізнесу громади щодо формулювання спільного бачення майбутнього розвитку Виноградівської міської територіальної громади.

Учасники робочої групи провели SWOT-аналіз (сильні і слабкі сторони громади, можливості і загрози) та презентували його.

Наступна зустріч робочої групи запланована на травень.

Реалізація проєкту стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Виноградівська міська рада


Розпочато процес розроблення проєктів Стратегія розвитку Виноградівської міської територіальної громади на період 2023 – 2027 років

Оприлюднюємо розпорядження Виноградівського міського голови Степана Бочкая про підготовку проєктів Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади на період 2023 – 2027 років, Плану заходів з її реалізації та склад Робочої групи.

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Виноградівська міська рада


РОЗПОРЯДЖЕННЯ про підготовку проєктів Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади  на період 2023 – 2027 років та Плану заходів з її реалізації (робоча група)

 

Рішення 22-ої позачергової сесії міської ради (30.03.2023 р.) № 1298 Про розроблення проєкту Стратегії розвитку Виноградівської міської територіальної громади на період 2023 – 2027 років

 


Стратегічний план розвитку міста Виноградова на 2010-2020 роки


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/cifra/vin-rada.gov.ua/www:/home/cifra/.system/tmp:/usr/local/pear) in /home/cifra/vin-rada.gov.ua/www/wp-includes/functions.php on line 2124