Яку вакцину потрібно робити дорослим кожні 10 років? – Виноградівська міська рада Закарпатської області

Яку вакцину потрібно робити дорослим кожні 10 років?

Комунікаційний центр МОЗ інформує: правець – надзвичайно небезпечна хвороба. Інфекція вражає нервову систему та призводить до судом та спазмів м’язів по всьому тілу і навіть за умови вчасного лікування часто закінчується смертю.

На жаль, антисептики не можуть вбити бактерію, яка викликає правець. Єдиним надійним захистом від нього є вакцинація. Щеплення починають робити ще в дитинстві і для цього використовують комплексну вакцину, яка також захищає від дифтерії та додатково від кашлюка. Останнє щеплення в дитинстві роблять у 16 років.

Імунітет до цих хвороб від проведених у дитинстві щеплень не є пожиттєвим, тому захист необхідно поновлювати.

Усім дорослим потрібно ревакцинуватися кожні 10 років. У 26 років, 36, 46, 56… і так протягом усього життя. Для дорослих проти дифтерії та правця в Україні доступна вакцина АДП-М.

Збудник правця може потрапити в організм через будь-яку рану разом із ґрунтом.

Але інфікуватися правцем легко і у повсякденному житті – обдерти коліна об асфальт, наступити на цвях або ж подряпатися якимось предметом на вулиці – такі речі можуть виявитись летальними.

Минулого року в Івано-Франківській області на правець захворіла 3-річна дівчинка, яка не мала планових щеплень від цієї хвороби. Дитина майже місяць перебувала у медикаментозній комі під апаратом штучного дихання. Лікарям дивом вдалося врятувати їй життя.

На початку цього року від правця помер 45-річний мешканець Чернівецької області, який останні 10 років не вакцинувався від правця.

Не ризикуйте своїм життям, якщо пропустили планове щеплення або взагалі не пам’ятаєте, коли робили його востаннє – просто запишіться на прийом до сімейного лікаря. Вакцинація від дифтерії та правця в Україні є безоплатною у будь-якому віці.

За матеріалами комунікаційного центру МОЗ