Головне меню

Виноградівська міська рада та виконавчий комітет щиро вітають  з сьогоднішнім днем народження Почесного громадянина міста Виноградів Цірок Єву Йосипівну.

            Сердечно бажаємо міцного здоров’я, достатку, щастя та Божої Благодаті!

Народилася Єва Йосипівна в м. Виноградів. В 1954 р. розпочала навчання в середній школі №3 з угорською мовою навчання. Школу закінчила з золотою медаллю. Завдяки вчителю фізкультури Козьмі Рудольфу Михайловичу розпочала займатися баскетболом. У 1962 році вперше ввійшла до складу збірної команди Закарпатської області. Під керівництвом тренера збірної команди Закарпаття Госпонай Валентини Михайлівни почалася її стрімка спортивна кар’єра.

            З 1963 року Єва Балог (Цірок) бере участь у Всесоюзній спартакіади школярів у складі збірної України, в 1965 році збірна команда, капітаном якої була дівчина з Закарпаття, стає чемпіоном Радянського Союзу. На цій Спартакіаді юна баскетболістка визнається кращим центровим гравцем та нагороджується іменним кубком.

            У 1965 р. поступила до Київського політехнічного інституту. Талановиту спортсменку в 1966 році запрошують  до складу команди майстрів київського «Динамо». За час виступів з командою (до 1975 року) неодноразово нагороджувалась грамотами та медалями за 1 місце у змаганнях на першість України, також захищала честь республіки на Всесоюзних спартакіадах народів СРСР.

            У 1967 році за високу спортивну майстерність баскетболістці з Виноградова присвоюється  звання «Майстер спорту». У 1971 р. закінчила політехнічний інститут, отримала диплом інженера-хіміка та за направленням розпочала працювати в Мукачеві. Через півроку повернулася додому у Виноградів, де 36 років працювала тренером з баскетболу у місцевій ДЮСШ.

            У 1977 р. вийшла заміж за реформатського священика Цірок Адальберта. Народила трьох дітей: двох доньок та  сина.

            До 1983 р. грала за команду «Спартак» (Мукачево) на республіканських змаганнях.

            Двічі їй присвоювали звання «Кращий центровий гравець УРСР»  (1965 р. та 1975 р.). Багато її вихованок-баскетболісток були чемпіонками Закарпатської області, входилидо складу збірної області.

У  2007 році завершила трудову діяльність. Також за свою 36-річну тренерську діяльність заснувала Кубок Єви Болдог.

            У 2007 році присвоєно звання «Почесний громадянин міста Виноградів».

Виноградівська міська рада

Архіви
Урядові сайти