Головне меню

Роботи з реконструкції центральної частини міста розпочалися одразу після отримання декларації про початок робіт класу «СС2» (як того вимагає законодавство) та, відповідно, перерахування авансу Підряднику (ШБУ-77) – 28 серпня 2020 року. Терміни виконання робіт згідно з висновком Державної експертизи – 18 місяців.

У ході робіт було виявлено та усунуто додаткові недоліки.

Насамперед встановлено, що силовий кабель, що пролягає по вул. Миру, укладений не відповідно до схеми (в 1,5-2 м від краю дороги), а знаходиться безпосередньо під дощеприймачами. Зважаючи на те, що старі дощеприймачі мали глибину всього 20 см, а нові – 120 см, усі роботи довелося призупинити до перенесення на необхідну відстань від краю дороги працівниками електромережі півкілометра силового кабелю.

Ще один вид комунікацій, вихід із ладу якого не завжди можна розпізнати заздалегідь – каналізація. У процесі робіт із реконструкції таких відрізків виявилося два: один відрізок від вул. Перемоги до вул. Гандери, другий – від Будинку культури до вул. Пушкіна.

Було й те, що банально пропустили під час проєктування – в’їзди з обох боків готелю «Виноградів».

Усі ці додаткові роботи вимагали окремого погодження та проходження оцінки у Укрдержбудекспертизі. Незважаючи на пристойні обсяги додаткових робіт, терміни реконструкції планувалося зрушити не більше ніж на 3 місяці. Тобто до літа 2022 року всі роботи планувалося завершити.

 Але тут сталася війна. І згідно з Постановою Кабміну №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» використовувати бюджетні гроші на здійснення капітального будівництва в Україні заборонено. Всім.

У зв’язку з цим Головним Бенефіціаром – Виноградівської міської радою – було припинено реалізацію всього проекту, включаючи виконання робіт угорських та румунських партнерів.

   ЩО ЗРОБЛЕНО ДО ВІЙНИ?

На сьогоднішній день виконано всі роботи з прокладання всіх видів комунікацій.

 Крім перерахованих вище додаткових робіт, за проєктом замінено магістральний водогін від вул. Пушкіна до вул.Гандери (600 м), здійснено додаткові підключення водопостачання до домогосподарств на пл.Миру. На всій площі реконструкції замінено всі дощеприймачі та відгалуження від магістральних труб відведення дощової води.

 Окремо можна відзначити підготовку під систему поливу всієї площі скверу – труби прокладені і сьогодні дозволяють здійснювати полив поки що в ручному режимі. У майбутньому планується модернізація цієї системи в автоматичний полив усієї площі скверу. Чи варто нагадувати, що всі комунікації, пов’язані з водою та каналізацією, це завжди ще й величезна кількість ревізійних колодязів?..

 Щодо електричної частини, то було модернізовано трансформатор та прокладено понад 10 км кабелів як силових, так і для освітлення доріг, пішохідних зон та велодоріжок, підсвітки зелених зон, живлення фонтанів та для інших потреб. До речі, наш сквер – перша і поки що єдина частина міста, де дроти (у тому числі й інтернет-кабелі) прибрані під землю, а не висять над головою від стовпа до стовпа.

 Окремо слід зазначити заміну газопроводів низького та середнього тиску по пл.Миру.

ЩЕ РАЗ: УСЕ ЦЕ «НЕ ВИДНО»… А ЗАРАЗ ДО ТОГО, ЩО НА ПОВЕРХНІ

  • Повністю, тобто на 100%, укладено основу під дорожнє покриття. Саме дорожнє покриття з базальтової бруківки виконано на 75%.
  • Повністю готове паркування біля готелю «Виноградів». Асфальтовані велодоріжки виконані на 60%. Тротуари та пішохідні зони (крім гранітної площі) готові на 75%. Крім того, на 40% готове гранітне покриття площі.

  Замінено основні щогли освітлення, встановлено нові світлодіодні світильники. В одній із частин скверу встановлені світлодіодні світильники для освітлення пішохідної зони та велосипедних доріжок.

 Побудовано будівлю операторної, з якої будуть керувати фонтанами, освітленням скверу та відеоспостереженням. Під самі фонтани поки що залиті тільки бетонні основи.

 Поки що зовсім не готові 2 автобусні зупинки, крите велосипедне паркування, не встановлені світильники для підсвічування зелених зон.

  • ЩОДО ФІНАНСУВАННЯ

На сьогоднішній день Виноградівською міською радою виділено майже 10,85 млн. грн. з коштів, перерахованих Євросоюзом на реконструкцію скверу. Витрачено 800 тисяч євро. Залишалося отримати співфінансування з державного бюджету у розмірі 11 млн. грн.

Але свої корективи внесла війна.

  • Державний бюджет перенаправив усі раніше затверджені кошти (у т.ч. й ті, які місто мало отримати з Спецфонду на дофінансування проєкту) – на відновлення міст та сіл Київської обл. (600 млн. грн.), Сумської (250 млн. грн.), Чернігівської (250 млн. грн.), Харківської (250 млн. грн.) та Житомирської (100 млн. грн.) областей – тих міст та сіл, які вже звільнили ЗСУ.

До речі, у подібній ситуації відсутності фінансування опинилася вся Західна Україна. Тому сьогодні в Україні реалізацію великої кількості європейських проєктів призупинено.

Друга проблема – ціни. Навряд чи знайдеться бодай один українець, який не відчув на собі зростання цін на продукти та пальне. Те саме відбувається і з цінами на будівельні матеріали.

  • У РЕЗУЛЬТАТІ, з огляду на нову реальність, в якій нам усім доводиться жити, СТАРТУВАЛИ ПЕРЕГОВОРИ з представниками програми HU-SK-RO-UA у Будапешті щодо можливості виділення додаткового фінансування для завершення реконструкції скверу.
  • Процес цей нешвидкий, але за умов війни є найперспективнішим. Тож роботи з реконструкції скверу будуть завершені у будь-якому разі.

Все буде Україна!

Виноградівська міська рада

Архіви
Урядові сайти