Головне меню

14 вересня 2017 р. відбулась 14-та сесія Виноградівської міської ради.  Першим питанням порядку денного було затвердження Порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

            По цьому питанню невеликий коментар дав Виноградівський міський голова Степан Бочкай:

            -Тема об’єднання територіальних громад залишається  актуальною як на всеукраїнському рівні, так і на нашому, місцевому. Районні центри Закарпаття, зокрема, міста Тячів, Іршава і Перечин вже сформували ОТГ.

            Цього року до цього процесу долучається і Виноградів. Таке об’єднання для нашого міста дасть ряд  переваг: завдяки об’єднанню наша ОТГ отримає значний фінансовий та майновий ресурс, зокрема, на місцях залишатимуться 60% податку на доходи фізичних осіб (зараз нуль, а в майбутньому розрахунковий обсяг надходжень – біля 101 млн. грн.), 25% екологічного податку, 5% акцизного податку, 100% єдиного податку, 100% на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, 100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт). До міського бюджету надходитимуть державні субвенції на розвиток інфраструктури, на медичну та освітню галузі.

            Якщо зараз наш міський бюджет складає біля 60 млн. грн., то розрахункові надходження, отримані в результаті об’єднання, становитимуть біля 185 млн. грн., тобто у 3 рази більше теперішніх надходжень. Це дасть змогу прискорити реалізацію намічених програм та напрацювань з соціальних питань та розвитку інфраструктури.

            Слід  також зазначити, що відповідно до Закону України  «Про добровільне об’єднання територіальних громад» об’єднані територіальні громади отримають весь спектр повноважень, які мають міста обласного значення.

            До нас з ініціативою про таке об’єднання звернулась Буківська сільська рада. Це – невеличке суміжне з нашим містом село, територіальна громада якого пропонує нам створити ОТГ. Отже,  Виноградівська міська рада дає старт громадському обговоренню питанням щодо добровільного об’єднання  територіальних громад с. Букове і м. Виноградів з адміністративним центром у м. Виноградів.

            Виноградівська  міська рада

Архіви
Урядові сайти