Головне меню

27 вересня  у Виноградові пройшло анонсоване громадське обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад села Букове та міста Виноградів з адміністративним центром у Виноградові.   На важливу зустріч  щодо обговорення наймасштабнішої реформи за роки незалежності в міському будинку культури зібрались понад 100 чоловік – міські та районні депутати, члени громадських організацій та представники трудових колективів установ, закладів і організацій різних форм власності.

            Відкрив зібрання Виноградівський міський голова Степан Бочкай:

  • Як вам відомо, у Виноградові дано старт  добровільному об’єднанню територіальних громад. Дане громадське обговорення має відкритий характер, до нього вже долучились громадські організації міста, трудові, виробничі  та освітянські колективи, депутатський корпус, члени міської територіальної громади. Сьогодні у нас відбувається громадське обговорення, результати якого будуть враховані на  засіданні сесії міської ради, де буде  прийнято рішення про надання згоди на добровільне об’єднання ОТГ та делегування представників до спільної робочої групи. Хочу наголосити, що добровільне об’єднання  територіальних громад передбачає декілька етапів проходження і це буде тривалий процес формування потенційної Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади.

Серед присутніх на  громадському обговоренні  були  компетентні фахівці – Лукша Олег Васильович – консультант з правових питань Офісу реформ Закарпатського відділення  Асоціації міст України, який брав участь у розробці всіх законопроектів з питань децентралізаційних процесів в Україні, Ільницький Василь Іванович – регіональний  консультант з комунікацій у Закарпатській області, Рябоконь Павло Андрійович – регіональний консультант з місцевого економічного розвитку у Закарпатській області.

            Олег Лукша у своєму виступі провів аналіз створення об’єднаних територіальних громад в Україні та наочно продемонстрував у презентаційних слайдах  інфографічні дані, детальні етапи процесу створення ОТГ та розрахункові надходження, отримані в результаті об’єднання.

             На Закарпатті поки що мало створено таких громад, але всі вони – якісні та спроможні за показниками. За словами доповідача, у переліку міст Закарпаття Виноградів є динамічним містом та має великі перспективи у даному питанні. До речі, ідею створення об’єднаних територіальних громад реально підтримують біля 20 міжнародних фондів, які на практиці  фінансово допомагають реалізувати різні проекти тільки тим громадам, які стали на курс зміцнення місцевого самоврядування в Україні та утворили ОТГ.

            У ході громадського обговорення активними були і самі присутні. Свої думки  та пропозиції з питання добровільного об’єднання  територіальних громад висловили  Валерій Нечаєв  – інтернет-портал «Севлюш інфо»,  міські депутати Олександр Товт і Михайло Роман,  заступник  голови районної ради ветеранів України Мальвіна Савинець,  директор ЦРБ  Катерина Вашкеба. Дані пропозиції будуть враховані при прийняті рішення Виноградівської міської ради про надання згоди на добровільне об’єднання  територіальних громад.

            Таким чином,  учасники громадського обговорення підтримали ініціативу Буківської сільської ради щодо добровільного об’єднання   територіальних  громад с. Букове і м. Виноградів  з адміністративним центром у м. Виноградів.

            Міський голова Степан Бочкай, підсумовуючи  зустріч, висловив  сподівання, що майбутня  Виноградівська міська ОТГ стане спроможною територіальною громадою і забезпечить значний фінансовий та майновий ресурс – це дасть змогу прискорити реалізацію намічених програм та напрацювань з соціальних питань та розвитку інфраструктури. 

             Отже, результати громадського обговорення  будуть враховані на  засіданні сесії міської ради, яка відбудеться 5 жовтня ц. р., де буде  прийнято рішення про надання згоди на добровільне об’єднання ОТГ та делегування представників до спільної робочої групи.   Це – наступний із декількох етапів проходження створення ОТГ, про які Виноградівська міська рада буде регулярно інформувати.

Виноградівська міська рада

ФОТО

Архіви
Урядові сайти