Головне меню

Туристичні маршрути  містом Виноградів

фонтанТуристичний маршрут “Старовинний Севлюш”

 Екскурсійний маршрут   проходить з такими пізнавальними зупинками:

        • Костел Вознесіння- пам’ятка архітектури національного значення. Немає єдиної дати створення. Через часті пожежі та руйнації періодом побудови визначають ХІІІ – ХV ст.
• Монастир францисканців – ансамбль збудований у ХVІІ – ХVІІІ ст. Був знищений під час нападу кримських татар у 1717 р. та пожежі. Складається з костелу та монастиря, який має біля 30 приміщень. У монастирі є внутрішній двір.
• Виноградівський районний історичний музей – створений в 1965 році. В фондах зібрано більше 18 тисяч цінних, а часом навіть унікальних експонатів.
• Палац родини «Перені» -зведений в ХVІ – ХVІІ ст. як дім-замок. Спочатку була запланована одноповерхова будівля. Згодом виникла потреба добудувати його, тому зараз має 2 поверхи та 4 кутові вежі. Спеціалісти зазначають, що це типовий зразок стилю бароко.
• Руїни замку «Канків» –  XI ст.,  замок – опорний прикордонний пункт.

 Протяжність маршруту  – 2 км,  тривалість – 2 години.                                                          тел: (03143) 2-60-65 

Туристичний маршрут «Боржавська вузькоколійка»

поїзддУнікальна Боржавська вузькоколійка вже 108 років функціонує на територіях Виноградівського та Іршавського районів Закарпатської області. По ній в кінці XIX – початку XX ст. із Закарпаття до Австро-Угорської імперії перевозились значні об’єми сільськогосподарської та промислової сировини і продукції, зокрема здійснювалась доставка деревини з карпатських лісів на деревообробні підприємства Європи.

               поїзд 2 Рішення про будівництво місцевої вузькоколійки було прийняте 29 лютого 1904 року у місті Мукачево на установчих зборах. Керувало процесом акціонерне товариство залізниці Боржавської долини, яку очолив наджупан Березького комітату (адміністративна одиниця Австро-Угорщини) Палл Бейті. За проектом передбачалось прокладання основної ділянки Берегово-Довге та додаткових відгалужень Іршава – Осій, Довге – Кушниця, Шаланки – Виноградів. Розпорядженням міністра торгівлі № 41116/III від 23 травня 1907 року був даний офіційний старт будівництву.

                Хоч і не завжди вистачало коштів, часом не сприяла погода і введення в експлуатацію основної лінії затрималось на 18 днів, але 23 грудня 1908 року залізничні колії по напрямку Берегово-Довге та Виноградів-Хмільник розпочали свою роботу. В 1909 р. додались маршрути Іршава – Осій, а в 1911 р. – Осій -Кам’янка. Саме 23 грудня вважається Днем Боржавської вузькоколійки і ця подія офіційно внесена в календар подій Закарпаття.

                Сьогодні діючих вузькоколійок в Україні не набереться і 5. Але як би там не було, це вагома частина минулої історії, можливість цікавої та насиченої подорожі. Наразі функціонує, в основному, маршрут Виноградів – Олешник – Чорний Потік – Шаланки – Хмільник. Місцеві називають цю вузькоколійку «Анця Кушницька». Зі словом «Кушницька» все зрозуміло:  до села Кушниця колись часто їздив поїзд, а Анця (Анна), напевно,  від того, це жіноче ім’я дуже поширене на Закарпатті.

                Для гостей нашого міста екскурсійна подорож вузькоколійкою може стати можливістю втекти від швидкоплинного життя, насолодитись повільним та розміреним рухом у вагоні поїзда, споглядаючи багаті навколишні краєвиди, пізнаючи місцеву культуру. Наразі Боржавинний підвалвська вузькоколійка використовується, в основному, для пасажирських перевезень і є популярною  серед туристів. Спільнотою «Друзі Боржавської вузькоколійки» організовуються тематичні тури.

Туристичний маршрут «Боржавська вузькоколійка» включає:  екскурсія історичним центром м. Виноградів, екскурсія по с. Шаланки, відвідання дегустаційного залу Ференца Ракоці.  Протяжність маршруту  – 20 км,  тривалість – 3 години.

                Сайт  – http://borzhava-railway.com/ukrainian/

 

                                                                                  Туристичний маршрут «Чорна гора”, “Морське око”

                                                                               

печераУнікальність     рослинного і     тваринного     світу     дали виноградівській Чорній горі  можливість зайняти вагоме   місце у Карпатському біосферному заповіднику. Пропонується відвідання печери Тамплієрів. Протяжність маршруту – 4 км,  тривалість – 2 години.

        Печера тут насправді є. В «Історії Австро-Угорщини» згадано, що на вершині пагорба (Чорна гора) знаходиться печера, схожа на підвал. Це рукотворне диво, простягається вглиб приблизно на 30 м та закінчується невеличкою водоймою, що серед місцевого населення отримала назву «Морське око». Хто і для чого її вирив невідомо: можливо, тут перебували опришки  або тамплієри ховали своє золото і, найнеймовірніше, що це був тунель, що виходив до Тиси.

Печера на Чорній горі”- “Морське Око”

тел: (03143) 2-60-65 

 

Туристичний маршрут «Сплав по річці Тиса»тиса

  1. сплавОдноденний сплав по р. Тиса (смт. Велятино – м. Виноградів (урочище Виннички). Протяжність маршруту  – 38 км, тривалість – 6-7 годин.
  2.  Дводенний сплав по р. Тиса (передбачає ночівлю в наметах або готелі, маршрут: смт. Буштино – м. Хуст – м. Виноградів).  Протяжність маршруту  – 70 км, тривалість – 2 дні.

Сайт  Виноградівського спортивно-туристичного клубу  водного туризму:     http://hvula.com


ЕКСКУРСІЙНІ ПОСЛУГИ 

 Горнецкі Валентина Василівна – 063 41 53 035%d0%b2%d0%b22

Мови: українська, російська, англійська

Екскурсії по Королеву та Виноградову

 

Роспопа Юрій Юрійович – 050 176 53 97

Мови: українська, російська, угорська

Екскурсії по всьому Закарпаттю

 

Любка Руслана Михайлівна – 050 229 02 87%d0%b2%d0%b2%d0%b2

Мови: українська, російська

Екскурсії по всьому Закарпаттю

 

Дідич Магдалина Федорівна – 095 83 70 901

Мови: українська, російська, італійська

Екскурсії по всьому Закарпаттюссакури

 

Турцанаш Ірина – 095 700 87 15

Мови: українська, російська

Екскурсії по Закарпаттю

 

Криванич Олександр Йосипович – 095 218 26 32

Мови –  українська, російська

Екскурсії по всьому Закарпаттю

УКРАЇНСЬКО-УГОРСЬКИЙ КЛУБ ЛЮБИТЕЛІВ ПРИРОДИ ТА ВОДНОГО ТУРИЗМУ

Коротка характеристика: ліцензований туроператор;

Адреса: 90300, Україна, Закарпатська обл., м. Виноградів, вул. Вишнева (Димитрова), буд. 42-Л

Телефон: (03143) 2-15-74

 

СПІЛКА СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ТУРИЗМУ

 Коротка характеристика:    ліцензований туроператор;

Адреса: 90300, Україна, Закарпатська обл., м. Виноградів, вул. Вишнева (Димитрова), буд. 42-Л

Телефон:  (03143) 2-15-74


Правила поведінки туристів під час мандрівок

Архіви
Урядові сайти