Головне меню

За інформацією пресслужби ПрАТ «Закарпаттяобленерго», спалювання сухої трави загрожує стабільному електропостачанню і може спричинити аварійне вимкнення повітряних ліній електропередачі.

Попри численні попередження та звертання закарпатці продовжують влаштовувати пожежі, що загрожує життю, здоров’ю, майну та добробуту багатьох інших людей. Це значно ускладнює роботу рятувальників, ресурси яких і так обмежені, особливо у час воєнного стану.

 З огляду на це адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до краян із нагадуванням: не паліть траву, сухостій, сміття.

Категорично заборонено розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередач.

Відкритий вогонь на полях, через які проходять високовольтні лінії, здатен спричинити замикання, що може призвести до руйнівних наслідків.

Висока температура спалює кисень і розріджує повітря, тому зникає ізоляційний повітряний прошарок між проводом і землею. Під дією неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі також може перегрітися й обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним.

Небезпечними є і низові пожежі, адже від сухої трави можуть загорітися дерева, які потім падають на лінії електропередач, спричиняючи аварійну ситуацію.

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» нагадує: охоронна зона електричних мереж встановлюється вздовж повітряних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони від крайніх проводів за умови невідхиленого положення, на відстань:

(для повітряних ліній напругою)

 2 метрів    –        до 1 кВ

10 метрів    –       до 10 кВ

15 метрів    –       до 35 кВ

 20 метрів     –       до 110 кВ

 25 метрів     –       до 220 кВ.

Доводимо також до відома громадян, що за спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 грн. до 6120 грн. для громадян, від 15300 грн. до 21420 грн. на посадових осіб. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень. Крім того, 03 березня 2022 року ВР України внесла зміни до ККУ, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Тобто, у статті «Диверсія», окрім існуючих злочинів, передбачено навмисні підпали сухостою. Відповідальність – від 15 років до довічного ув’язнення.

У разі, якщо ви стали свідком пожежі поблизу підстанцій чи ліній електропередач – телефонуйте до рятувальної служби!

Будьте відповідальними, бережіть своє життя і життя тих, хто поруч!

Архіви
Урядові сайти