17 березня 2020 року у кабінеті міського голови відбулося спільне засідання керівників міської та районної рад, депутатів та керівників медичних установ на території району.

Ситуацію у нашому районі щодо впровадження заходів з протидії виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) обговорено за участю міського голови Степана Бочкая, голови Виноградівської районної ради Віталія Любки, його заступника Адальберта Сверенка, керівників – районної лікарні Олександра Милюкова та Центру первинної медико-санітарної допомоги Агати Гал, голів депутатських комісій  та депутатів міської ради Івана Матрунича та Йосипа Фізеші, начальника фінуправління Валерії Варги.

Керівник КНП «Виноградівська районна лікарня» Олександр Милюков інформував присутніх щодо оснащення лікарні обладнанням для лікування хворих на коронавірус. На даний час в районі немає випадків захворювання на коронавірус. Однак наразі в лікарні є лише чотири апарати штучної вентиляції легенів  та існує нагальна потреба в закупівлі додаткових апаратів. Втім, у зв’язку з епідемією в світі, є гострий дефіцит такого обладнання. Тому сьогодні є можливість придбання лише чотирьох таких апаратів для Виноградівської районної лікарні.

Відтак присутні обговорили питання закупівлі апаратів штучної вентиляції легенів та кисневого концентратора, необхідного для отримання чистого кисню з атмосферного повітря. Зокрема,  з міського бюджету передбачається виділити 800 тис.грн. на придбання двох апаратів середнього класу та кисневого концентратора.  Виноградівською районною радою буде розглянуте питання про виділення 1 млн 200 тис грн. на ці цілі.

Як було вирішено на нараді, питання виділення коштів на закупівлю медичного обладнання буде розглянуте на позачергових сесіях міської та районної рад. Сесії будуть проведені у терміновому режимі − вже завтра, 18 березня 2020 року.

Окрім того, керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги Агата Гал інформувала присутніх на нараді щодо  забезпечення амбулаторій району засобами захисту. Так, на сьогодні медичним працівникам не вистачає масок та дезінфікуючих засобів, які також наразі в дефіциті. Тож на нараді було вирішено звернутися до місцевих виробників щодо виготовлення масок власними силами.

Виноградівська районна рада