Інформуємо сільськогосподарські підприємства та пасічників, що Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року № 338 затверджено новий Порядок реєстрації пасіки, Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки та Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, а також План природного районування бджіл.

Відповідно до п. 2 нового Порядку реєстрації пасіки, пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом в органах місцевого самоврядування. Звертаємо увагу, що згідно п.3 даного порядку реєстрація пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки територіальним органом Держспоживслужби.

Одночасно звертаємо увагу, що відповідно до пункту 1 розділу IV Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин – обстеження пасіки і фіксація випадків отруєння бджіл на вимогу та заяву власника пасіки до органів місцевого самоврядування здійснюється постійно діючою Комісією із встановлення  факту отруєння бджіл.

Відповідно до п.8 нового Порядку у разі припинення діяльності пасіки її власник протягом 10 календарних днів письмово інформує про це орган місцевого самоврядування, де зареєстровано пасіку. Також відповідно до п.8 Порядку у випадку перевезення (кочівлі) пасіки на адмінтериторію іншого органу місцевого самоврядування її власник інформує про це вказані органи самоврядування засобами електронного зв’язку або в письмовій формі не пізніше, ніж за 2 календарні дні до перевезення (кочівлі) пасіки на їх територію у порядку, визначеному даним пунктом.