Головне меню

На виконання постанови Кабінету Міністрів України  від 11.03.2020    №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» всім освітнім закладам рекомендовано налагодити можливість отримувати освіту та спілкуватися з педагогами за допомогою дистанційних технологій. В тому числі, Міністерством освіти  і науки України встановлено, що впродовж робочого часу, визначеного графіка, працівники зобов’язані, серед іншого, викладати матеріал під час Skype-конференцій, Zoom-конференцій, спілкування у групі по Viber, WhatsApp, через електронну пошту, надсилати опитувальники для батьків тощо.

         Уповноважений висловлює свою підтримку вказаним ініціативам, спрямованим на забезпечення прав дітей на отримання освіти, що, безумовно, є надзвичайно важливим в поточних складних умовах, в яких перебуває наше суспільство.

Проте, варто звернути увагу, що перехід на дистанційне навчання майже в повному обсязі позбавив права  на отримання освіти дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

         Зокрема, наразі не мають доступу до навчання діти з сімей, де відсутні необхідні технічні засоби (смартфони, комп’ютери), діти з сільської місцевості, де відсутнє необхідне покриття мережі інтернет, або батьки яких не мають достатніх знань, щоб підключити їх до програм, на платформах яких забезпечується проведення онлайн-уроків.

         Можливість переглядати окремі уроки по телебаченню, на жаль, не передбачає зворотнього зв’язку між вчителем та учнем, не дозволяє контролювати рівень засвоєння знань.

          Уповноважений зазначає, що такі обмеження є дискримінаційними за ознакою матеріального становища. Окрім того, вони можуть спричинити ще більше розрізнення між учнями після закінчення карантину, коли, повернувшись до навчальних закладів, рівень опрацювання навчальної програми з різних предметів учнів з малозабезпечених сімей буде порівняно нижчим.

         З метою забезпечення права на освіту кожної дитини Уповноважений звернулася до в.о.Міністра освіти  і науки України з проханням здійснити оцінку поточної ситуації та вжити всіх можливих заходів з метою забезпечення доступності освіти для учнів, сім’ї яких перебувають в складних життєвих обставинах.

         Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Архіви
Урядові сайти