Головне меню

Сьогодні, 28 липня 2021 р., у с. Онок Виноградівської міської територіальної громади відбулась приємна подія – запрацювала перша на Закарпатті сім’я патронатного вихователя.

З цієї нагоди до сім’ї місцевої мешканки Юлії Шаркадій, яка успішно пройшла навчання за спеціальною програмою, затвердженою Міністерством соціальної політики України, завітали заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Петро Добромільський, в.о.Виноградівського  міського голови Адальберт Сверенко, начальник служби у справах дітей Закарпатської облдержадміністрації Світлана Якимеліна,  начальник служби у справах дітей Виноградівської міської ради Єва Беланинець та журналісти.

Як наголосив Адальберт Сверенко:

  • Запровадження послуги патронату – це шанс надати якісну допомогу дітям, які опинились у біді. Між виконавчим комітетом міської ради та громадянкою Шаркадій Юлією Василівною, мешканкою с.Онок, було укладено договір про надання послуги з патронату над дитиною і вирішено влаштувати на тимчасовий догляд та виховання до сім᾿ї патронатного вихователя братика і сестричку 2014 та 2016 р.н. (мешканців м.Виноградів).

До цього часу діти були вилучені з сім᾿ї та поміщені до обласного притулку для дітей.

На даний період часу у Виноградівському районному суді розглядається  питання щодо позбавлення батьків дітей батьківських прав. Оскільки справа в суді не розглянута, діти не мають юридичного статусу, тому не мають можливості на даний час бути всиновленими, не можуть виховуватись в сім᾿ї опікунів, в дитячому будинку сімейного типу або прийомній сім᾿ї.

З метою убезпечення їх подальшого потрапляння до закладів інституційного догляду органом опіки та піклування Виноградівської міської ради прийнято рішення про влаштування дітей до патронатної сім᾿ї. Так, це тимчасове влаштування, однак воно надає право дітям виховуватись протягом певного терміну не в інтернатних закладах, а в наближеній до сімейної форми виховання.

Виноградівська міська рада

Архіви
Урядові сайти