Головне меню

3       Місто Виноградів послідовно проводить політику розвитку, спрямовану, зокрема, на підвищення потенціалу спорту та реабілітації, а також контролю безпритульних тварин, які на даний час складають загрозу мешканцям міста.

         Нещодавно Виноградівська міська рада в партнерстві з новоствореним комунальним підприємством «Центр інвестицій та розвитку» Виноградівської міської ради та в тісній співпраці з польськими містами Санок та Жешув подали заявки на фінансування щодо створення транскордонних Центрів реабілітації та спорту, а також Центрів контролю безпритульних тварин.

          Фінансування української сторони складає відповідно 880 тис. євро та 650 тис. євро, що в загальному для двох проектних заявок становить близько 1,5 млн. євро.

4         Від імені українсько-польських партнерів підписання заявок було  проведено  29 грудня 2016 року мером міста Виноградів Степаном Бочкаєм, директором Виноградівського КП «Центр інвестицій та розвитку»  Артуром Шерегі, мером польського міста Санок Тадеушем Піоро, президентом Асоціації захисту тварин міста Жешув Галіною Дервіш.

         Влада міста, дбаючи про здоровий спосіб життя не тільки здорових верств населення, але й людей з вадами опорно-рухового апарату, особливо в контексті їх реабілітації, на основі наявних ресурсів інфраструктури (міського стадіону «Пластмасовик»)  передбачає створення  Центру реабілітації та спорту за рахунок зовнішнього фінансування – коштів Європейського Союзу.

         У рамках цих заходів зусилля на муніципальному рівні будуть направлені на створення майданчика для занять спортом у теплу пору року (футбольного поля та бігових доріжок), а в зимовий період – закритих майданчиків (спортивна зала та центр реабілітації зі спеціалізованими тренажерами для людей з вадами опорно-рухового апарату).

         Іншою важливою проблемою нашого міста є велика кількість безпритульних тварин. Дбаючи про безпеку мешканців Виноградова, 10 листопада 2016 р. 7 сесія 7 скликання  затвердила «Програму поводження з безпритульними тваринами та регулювання їх чисельності в місті Виноградів на 2016-2020 роки»,  в рамках якої спільно з КП «Центр інвестицій та розвитку», а також польською організацією захисту тварин у м. Жешув, що є однією з провідних у Польщі, розроблено проектну заявку на фінансування створення транскордонних Центрів контролю безпритульних тварин. Заходи даного проекту будуть направлені на будівництво та матеріально-технічне оснащення установи міського підпорядкування, яка включатиме у своїй структурі три служби –  вилов безпритульних тварин, стерилізація та ідентифікація (чіпування) та  утилізація відходів.

1         Дані заявки були представлені до Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, а спільне фінансування за умовами Європейського Співтовариства може досягти 90% від прийнятних витрат.

         Розгляд заявок триватиме біля трьох місяців. У разі отримання позитивних результатів заявників буде запрошено  до подання деталізованої форми з технічною документацією і, сподіваємось, що спільні проблеми українського Виноградова  та польських міст Жешув і Санок не залишать байдужими європейських експертів під час оцінки, а Європейською Комісією будуть виділені кошти для їх вирішення.

Виноградівська міська рада

Архіви
Урядові сайти