На сьогоднішній день виникла нагальна потреба у розробці методичного порадника (рекомендацій), що містить варіанти рішень щодо першочергових дій посадових осіб територіальних громад стосовно організації цивільного захисту та безпеки громади, приклади типових та формалізованих документів з цих питань – як «настільна книга» для посадових осіб територіальних громад, діяльність яких пов’язана з організацією та здійснення заходів цивільного захисту.

Відповіддю на цей суспільний запит Інститутом державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту спільно з фахівцями апарату ДСНС  розроблено методичний порадник (рекомендації) «Перші кроки щодо організації цивільного захисту на базовому рівні місцевого самоврядування».

Порадник розрахований для сільських, селищних, міських голів та посадових осіб органів місцевого самоврядування, діяльність яких пов’язана з організацією та здійснення заходів цивільного захисту.

Для зручності у використанні цей методичний порадник складається з серій практичних порадників. Кожна серія має тематичну спрямованість та містить зразки формалізованих документів, складених з урахуванням досвіду реалізації заходів цивільного захисту в громадах.

Матеріали Порадника розміщено на сайті Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту за посиланням:   https://idundcz.dsns.gov.ua/ua/Nadzvichayni-podiyi/3718.html

За повідомленням Виноградівського районного відділу   Управління ДСНС України у Закарпатській області