Головне меню

Кабінет Міністрів України

     Верховна Рада України

  

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Виноградівської міської ради Закарпатської області восьмого скликання

 

           14 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив  Постанову № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою з 01 травня 2021 року введено новий порядок оформлення субсидій в Україні.

Нагадаємо, що у 2015 році була проведена масштабна реформа системи субсидій. Основна ідеологія цих змін – субсидію можна було оформити легко і швидко. З того часу всі субсидії перепризначались автоматично, без подання нових заяв і декларацій.

У «піковий» 2017 рік субсидії отримували біля 7 млн. домогосподарств. Із державного бюджету в той рік було виділено 72,4 млрд. грн.

В опалювальний період 2020-2021 рр. субсидії отримували лише 2,9 млн. домогосподарств. При цьому з державного бюджету України на 2021 рік було передбачено лише 36,6 млрд. грн.

Ціни на комунальні послуги, газ, електрику для населення порівняно з 2017 роком суттєво зросли, а кількість людей, що отримують соціальну допомогу у вигляді субсидій, зменшилась більш ніж вдвічі.

Уряд, серед іншого, ухвалив рішення, що:

всі субсидіанти з 1 травня мають заново подати заяви і декларації про доходи/видатки до управлінь соцзахисту, змусивши біля 3 млн. осіб подати новий пакет документів в управління соцзахисту.

Ще одним нововведенням стала ліквідація комісій у місцевих органах влади, які ухвалювали рішення про надання субсидії у спірних ситуаціях, особливих та нестандартних випадках.

На сьогоднішній день до 40% всіх субсидій призначалося саме через рішення цих комісій. Ми прогнозуємо, що через таке рішення значна частина субсидіантів буде просто позбавлена субсидій.

Сьогодні Уряд вже вніс суттєві зміни до своїх постанов і тепер для 85%  субсидіантів субсидія буде призначена в автоматичному режимі. Також управлінням соцзахисту надано право, замість місцевих комісій, призначати субсидії в особливих випадках та спірних ситуаціях.

Однак, частина українців все ж таки має особисто подавати заяви щодо нарахування субсидії в управління соцзахисту.

Враховуючи вищезазначене, звертаємось з проханням врегулювати  проблемні питання  оновленого механізму отримання субсидій та спростити  процес оформлення житлових субсидій для населення.

 

Звернення прийнято на засіданні п’ятої  сесії Виноградівської міської ради VIІІ скликання

03 червня 2021 року

 

Депутати Виноградівської міської ради VIІІ скликання

 

Архіви
Урядові сайти