Національна рада України

з питань телебачення і радіомовлення

З В Е Р Н Е Н Н Я

Ми, депутати Виноградівської міської ради Закарпатської області 7-го скликання, занепокоєні ситуацією, що склалась після 28 січня 2020 року, а саме – кодування сигналів телебачення найпопулярніших загальнонаціональних  українських каналів супутникового телебачення, в зв’язку з чим виникла суттєва проблема доступу до вітчизняного медіаконтенту громадянами України, зокрема жителями Закарпатської області.

На даний час провайдером ТОВ «Зеонбуд» визначене єдине джерело цифрового телебачення у Виноградівському районі Закарпатської області – радіотелевізійна передавальна станція (далі – РТПС), розташована на г.Товста Хустського району Закарпатської області.

Однак, внаслідок географічного розташування та топографічних особливостей місцевості, сигнал РТПС на г.Товста не покриває повністю територію міста Виноградів та прилеглої до міста території – гірський рельєф створює так звану «білу пляму» радіосигналу.

Тому, з огляду на вищенаведене, у зв’язку з наявним дефіцитом частотних присвоєнь, просимо розглянути можливість вирішення вищезазначеного проблемного питання, визначити можливість для додаткових телевізійних ретрансляторів синхронного мовлення на існуючих частотах, в тому числі встановлення у межах м.Виноградів передавача телевізійного сигналу DVB-T2 та опрацювати варіанти усунення так званих «білих плям» з метою полегшення доступу до вітчизняного цифрового телебачення жителям міста Виноградів з врахуванням особливостей розташування у прикордонній смузі поряд з Угорщиною.

Звернення прийнято на пленарному засіданні тридцять шостої  сесії

Виноградівської міської ради сьомого скликання

26 лютого 2020 року