Головне меню

Президенту України,

Верховній Раді України,

Кабінету Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Виноградівської міської ради Закарпатської області  восьмого скликання

 

Ми, депутати Виноградівської міської ради Закарпатської області, які представляють інтереси Виноградівської міської територіальної громади, занепокоєні ситуацією щодо чергового підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення. Після тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців анонсується підвищення тарифів для населення.

В нових платіжках українці вкотре побачать підвищення цін на житлово-комунальні послуги, які і без того є тягарем для більшої частини населення країни.

Ми, депутати Виноградівської міської ради, не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашого краю. У цей складний період органи влади в першу чергу повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.

Вважаємо неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.

За останні два роки практично змінено систему нарахування субсидій для населення для компенсації зростання тарифів. Замість автоматичного нарахування субсидій тим, хто їх потребує, відбувається обмеження можливостей для отримання допомоги. Але навіть попри такі обмеження кошти, передбачені на субсидії, витрачені на 90%.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, Виноградівська міська рада висловлює занепокоєність щодо зростання тарифів для населення, бюджетних (комунальних) установ та просить від Президента України, Верховної  Ради України, Кабінету Міністрів України:

1.Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обґрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому;

2.Врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів.

Звернення прийнято на засіданні сьомої сесії Виноградівської міської ради VIІІ скликання

28 вересня 2021 року

Депутати Виноградівської міської ради VIІІ скликання

Архіви
Урядові сайти