Головне меню

У Бухаресті завершилась зустріч українців та друзів України у Румунії на тему: «Рік війни в Україні — початки, еволюція та перспективи» за участю народних депутатів України, керівництва Союзу українців Румунії, депутатів та сенаторів верхньої палати румунського парламенту та представників прикордонних областей України й Румунії.

Закарпаття на зустрічі представляли заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Дем’янчук, керуюча справами облради, депутат облради Мирослава Ливч, заступник Виноградівського міського голови Віталій Любка, військовий ЗСУ, депутат облради Федір Шандор, директор Хустської спецшколи Жанна Микитюк.

Під час виступу у парламенту Румунії з цієї нагоди Василь Дем’янчук зауважив: «Щира подяка румунам та представникам Союзу українців Румунії за те, що одними з перших підклали плече, коли українці з різних куточків країни втікали від війни за кордон. Уряду Румунії — за те, що допоміг зброєю та її транзитом. Ця допомога дуже важлива і показує, що Євросоюзу небайдужа доля Україні… Перебуваючи неодноразово на фронті з допомогою для наших військових, довелося на власні очі бачити наслідки російської агресії: вщент зруйновані села, розбиті будинки, понівечені життя і сім’ї. Це все треба зупиняти спільно, надавши Україні зброю. Зупиняти ворога, зупиняти війну, щоб зупинити цей біль. Маємо бути разом до Перемоги!».

У свою чергу Федір Шандор зазначив: «Румунія чудово знає, що таке поганий сусід росія. Якщо говорити про підтримку, то сьогодні варто згадати і румунів із Тячівського району Закарпатської області, котрі разом з нами воюють проти російських окупантів у 101 бригаді, що сформована на базі Закарпатської тероборони. Також, користуючись нагодою, хочеться сказати три дякую: дякую Румунії, дякую румунському народу та дівчатам із Сату-Маре за смачну бринзу для ЗСУ».

Про тісні контакти з сусідньою країною, підтримку та співпрацю розповіла керуюча справами Мирослава Ливч: «Закарпаття має давню спільну історію з Румунією. Приємно констатувати, що сьогодні разом із нашими сусідами ми не лише наближаємо Перемогу України, але ще більше наближаємо Україну до Румунії. Так, сусідство Закарпаття з повітом Сату-Маре дозволило попри війну продовжити реалізацію ряду спільних проєктів з розвитку освіти, медицини та розбудови прикордонної інфраструктури. Окремо хочеться висловити вдячність Союзу українців Румунії, які сьогодні на високому рівні презентують підтримку України і які з початком війни розселили у домівках членів організації тисячі українців, тисячам допомогли з логістикою, харчами та всім необхідним. Упевнена, з такими сусідами Перемога буде за нами!».

За матеріалами Закарпатської обласної ради

Архіви
Урядові сайти