Головне меню

Інформація про Виноградівську міську територіальну громаду міститься  за посиланням:

Виноградівська міська територіальна громада

Зміни назв органів місцевого самоврядування

у зв’язку зі зміною адмінтерустроюроз’яснення

Згідно з пп. 20 п. 6-1 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», викладеному у редакції Закону від 17.11.2020 № № 1009-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій:

  1. найменування представницького органу місцевого самоврядування сформованої територіальної громади як юридичної особи, як правило, складається з частини, яка є похідною від власного найменування населеного пункту, визначеного її адміністративним центром, у формі прикметника та відповідного загального найменування представницького органу місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська рада).
  2. найменування виконавчого органу місцевого самоврядування сформованої територіальної громади як юридичної особи, як правило, складається з відповідного загального найменування виконавчого органу місцевого самоврядування (виконавчий комітет, управління, відділ, департамент тощо) та повного найменування відповідного представницького органу місцевого самоврядування у родовому відмінку.

Найменування населених пунктів здійснюється Верховною Радою України відповідно до п. 29 ч. 1 ст. 85 Конституції України з урахуванням приписів Закону України «Про географічні назви». Перенайменування населених пунктів, зокрема, шляхом віднесення їх до складу новоутворених районів, було здійснене ВРУ постановою від 17.07.2020 № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів».

При цьому варто зазначити, що Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», зокрема в частині найменування об’єднаної територіальної громади та представницького органу місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади як юридичної особи, на відповідні правовідносини не поширюється. Тому в назві територіальної громади, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України, слово «об’єднана» у всіх відмінках не застосовується.

Правила та процедури, за якими здійснюються відповідні зміни, визначені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755) та Порядком державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5.

У статтях 15 – 17 Закону № 755 визначено вимоги до оформлення документів, що подаються для державної реєстрації, в тому числі для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу суб’єкту державної реєстрації подається заява щодо державної реєстрації юридичної особи – органу влади (форма 3), затверджена наказом Міністерства юстиції України 18.11.2016 № 3268/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 19.05.2020 № 1716/5).

Звертаю вашу увагу, що п. 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1009-IX передбачено, що протягом року з дня набрання чинності цим Законом переоформлення найменувань та, за необхідності, установчих документів органів місцевого самоврядування та юридичних осіб публічного права, засновниками яких є органи місцевого самоврядування, у зв’язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюється безоплатно.


У Виноградові дано старт добровільному об’єднанню територіальних громад 

14 вересня 2017 р. відбулась 14-та сесія Виноградівської міської ради.  Першим питанням порядку денного було затвердження Порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

            По цьому питанню невеликий коментар дав Виноградівський міський голова Степан Бочкай:

            -Тема об’єднання територіальних громад залишається  актуальною як на всеукраїнському рівні, так і на нашому, місцевому. Районні центри Закарпаття, зокрема, міста Тячів, Іршава і Перечин вже сформували ОТГ.

            Цього року до цього процесу долучається і Виноградів. Таке об’єднання для нашого міста дасть ряд  переваг: завдяки об’єднанню наша ОТГ отримає значний фінансовий та майновий ресурс, зокрема, на місцях залишатимуться 60% податку на доходи фізичних осіб (зараз нуль, а в майбутньому розрахунковий обсяг надходжень – біля 101 млн. грн.), 25% екологічного податку, 5% акцизного податку, 100% єдиного податку, 100% на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, 100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт). До міського бюджету надходитимуть державні субвенції на розвиток інфраструктури, на медичну та освітню галузі.

            Якщо зараз наш міський бюджет складає біля 60 млн. грн., то розрахункові надходження, отримані в результаті об’єднання, становитимуть біля 185 млн. грн., тобто у 3 рази більше теперішніх надходжень. Це дасть змогу прискорити реалізацію намічених програм та напрацювань з соціальних питань та розвитку інфраструктури.

            Слід  також зазначити, що відповідно до Закону України  «Про добровільне об’єднання територіальних громад» об’єднані територіальні громади отримають весь спектр повноважень, які мають міста обласного значення.

            До нас з ініціативою про таке об’єднання звернулась Буківська сільська рада. Це – невеличке суміжне з нашим містом село, територіальна громада якого пропонує нам створити ОТГ. Отже,  Виноградівська міська рада дає старт громадському обговоренню питанням щодо добровільного об’єднання  територіальних громад с. Букове і м. Виноградів з адміністративним центром у м. Виноградів.

            Виноградівська  міська рада


У Виноградівській  міській раді 13.02.2020 р. відбулось перше засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку міста Виноградів та Виноградівської міської ОТГ на період до 2027 р.

До складу робочої групи увійшли: фахівці стратегічного планування, керівний склад міської ради, голови депутатських комісій, керівники районних служб, організацій, промислових підприємств, представники районних та громадських організацій, голови сіл Велика Копаня, Онок, Букове, Боржавське, Великі Ком’яти, Олешник, Мала Копаня, Дротинці, Підвиноградів, Широке, Фанчиково, які входитимуть до складу Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади з центром у м. Виноградів, вибори до якої відбуватимуться у жовтні ц.р.

Відкрив засідання міський голова Степан Бочкай, який повідомив, що попередній Стратегічний план розвитку міста Виноградова на 2010-2020 роки підходить до свого логічного завершення. На часі – формування  нової методології стратегічного планування в рамках Перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад Закарпатської області. Також він представив учасників робочої групи та оголосив календарний план засідань робочої групи.

Затим Олег Лукша – розробник законопроектів з питань децентралізації  влади та місцевого самоврядування, виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ, голова правління Агентства місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс» виступив з презентацією розробки Стратегії розвитку Виноградівської ОТГ та провів для присутніх анкетування щодо рейтингу проблем розвитку м. Виноградів і Виноградівської міської ОТГ.

Члени робочої групи активно долучились до обговорення вищезазначеного питання та за пропозицією Олега Лукші проведуть анкетування серед різних верств населення, яке забезпечить широке вивчення громадської думки жителів населених пунктів майбутньої ОТГ та буде враховане у процесі формування Стратегії.

Виноградівська міська рада

ФОТО


РОЗПОРЯДЖЕННЯ Виноградівського міського голови про  скликання 14-ої сесії міської ради (14.09.2017 р.)


 


ПОРЯДОК проведення громадського обговорення пропозицій щодо добровільного об’єднання територіальних громад


Виноградівська  міська рада  повідомляє про початок громадського обговорення пропозицій щодо  добровільного об’єднання територіальних громад (27.09.2017 р.)


Розрахунки спроможності Виноградівської ОТГ


Розпочато громадське обговорення пропозицій щодо створення ОТГ

            Виноградівський міський голова  Степан Бочкай 19 вересня 2017 р.  провів ряд  нарад, на яких було розпочато громадське обговорення щодо пропозиції добровільного об’єднання  територіальних громад с. Букове і м. Виноградів з адміністративним центром у м. Виноградів.

            У ході робочих нарад керівники  закладів, установ, підприємств та організацій міста цікавились, які переваги отримає ОТГ. Також учасники зустрічі були ознайомлені з розрахунками спроможності потенційної Виноградівської ОТГ, розробленими фахівцями Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України. Керівники установ та організацій запропонували продовжити громадське обговорення  у своїх колективах.

            Всі пропозиції, які надійдуть під час громадського обговорення, будуть враховані при прийнятті рішення Виноградівської міської ради про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад.

Виноградівська міська рада


Учасники  громадських слухань підтримали створення Виноградівської міської ОТГ

            27 вересня 2017 р. у Виноградові пройшло анонсоване громадське обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад села Букове та міста Виноградів з адміністративним центром у Виноградові.   На важливу зустріч  щодо обговорення наймасштабнішої реформи за роки незалежності в міському будинку культури зібрались понад 100 чоловік – міські та районні депутати, члени громадських організацій та представники трудових колективів установ, закладів і організацій різних форм власності.

            Відкрив зібрання Виноградівський міський голова Степан Бочкай:

            -Як вам відомо, у Виноградові дано старт  добровільному об’єднанню територіальних громад. Дане громадське обговорення має відкритий характер, до нього вже долучились громадські організації міста, трудові, виробничі  та освітянські колективи, депутатський корпус, члени міської територіальної громади. Сьогодні у нас відбувається громадське обговорення, результати якого будуть враховані на  засіданні сесії міської ради, де буде  прийнято рішення про надання згоди на добровільне об’єднання ОТГ та делегування представників до спільної робочої групи. Хочу наголосити, що добровільне об’єднання  територіальних громад передбачає декілька етапів проходження і це буде тривалий процес формування потенційної Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади.

Серед присутніх на  громадському обговоренні  були  компетентні фахівці – Лукша Олег Васильович – консультант з правових питань Офісу реформ Закарпатського відділення  Асоціації міст України, який брав участь у розробці всіх законопроектів з питань децентралізаційних процесів в Україні, Ільницький Василь Іванович – регіональний  консультант з комунікацій у Закарпатській області, Рябоконь Павло Андрійович – регіональний консультант з місцевого економічного розвитку у Закарпатській області.

            Олег Лукша у своєму виступі провів аналіз створення об’єднаних територіальних громад в Україні та наочно продемонстрував у презентаційних слайдах  інфографічні дані, детальні етапи процесу створення ОТГ та розрахункові надходження, отримані в результаті об’єднання.

             На Закарпатті поки що мало створено таких громад, але всі вони – якісні та спроможні за показниками. За словами доповідача, у переліку міст Закарпаття Виноградів є динамічним містом та має великі перспективи у даному питанні. До речі, ідею створення об’єднаних територіальних громад реально підтримують біля 20 міжнародних фондів, які на практиці  фінансово допомагають реалізувати різні проекти тільки тим громадам, які стали на курс зміцнення місцевого самоврядування в Україні та утворили ОТГ.

            У ході громадського обговорення активними були і самі присутні. Свої думки  та пропозиції з питання добровільного об’єднання  територіальних громад висловили  Валерій Нечаєв  – інтернет-портал «Севлюш інфо»,  міські депутати Олександр Товт і Михайло Роман,  заступник  голови районної ради ветеранів України Мальвіна Савинець,  директор ЦРБ  Катерина Вашкеба. Дані пропозиції будуть враховані при прийняті рішення Виноградівської міської ради про надання згоди на добровільне об’єднання  територіальних громад.

            Таким чином,  учасники громадського обговорення підтримали ініціативу Буківської сільської ради щодо добровільного об’єднання   територіальних  громад с. Букове і м. Виноградів  з адміністративним центром у м. Виноградів.

            Міський голова Степан Бочкай, підсумовуючи  зустріч, висловив  сподівання, що майбутня  Виноградівська міська ОТГ стане спроможною територіальною громадою і забезпечить значний фінансовий та майновий ресурс – це дасть змогу прискорити реалізацію намічених програм та напрацювань з соціальних питань та розвитку інфраструктури.

             Отже, результати громадського обговорення  будуть враховані на  засіданні сесії міської ради, яка відбудеться 5 жовтня ц. р., де буде  прийнято рішення про надання згоди на добровільне об’єднання ОТГ та делегування представників до спільної робочої групи.   Це – наступний із декількох етапів проходження створення ОТГ, про які Виноградівська міська рада буде регулярно інформувати.

Виноградівська міська рада

ФОТО громадських слухань


РОЗПОРЯДЖЕННЯ Виноградівського міського  голови про скликання 15-ої сесії міської ради (5.10.2017 р.)


Міські депутати дали згоду на добровільне об’єднання територіальних громад

            5 жовтня 2017 р. відбулась 15-та позачергова сесія Виноградівської міської ради, на якій були присутні  24 депутати із 26 обраних, а також представники телебачення та ЗМІ.  Така увага до позачергової сесії була прикута у зв’язку з розглядом питання про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад села Букове та міста Виноградів з адміністративним центром у Виноградові.

            До депутатів звернувся міський голова Степан Бочкай:

            -Згідно Закону України  «Про добровільне об’єднання територіальних громад»  нами витримуються всі процедурні моменти, були розроблені, опубліковані та роздані інформаційні пам’ятки і допоміжні матеріали  по створенню ОТГ. На зборах у трудових  колективах закладів, установ, підприємств,  організацій нашого міста проведені обговорення та оформлені протоколи з пропозиціями щодо підтримання ініціативи про добровільне об’єднання. 27 вересня ц. р. у Виноградівському міському будинку культури відбулось колективне громадське обговорення, на якому були присутні міські та районні депутати, члени громадських організацій, представники трудових колективів установ, закладів і організацій різних форм власності міста Виноградів, а  також компетентні фахівці з Офісу реформ Закарпатського відділення  Асоціації міст України. Від всіх виступаючих надійшли пропозиції на підтримання ініціативи про добровільне об’єднання. Інших пропозицій не надходило.

            Після виступу міського голови з власними думками та пропозиціями виступили депутати Тетяна Дрошковці та Святослав Гал.

            Затим відбулось голосування по першому питанню порядку денного. Своїм позитивним рішенням міські депутати дали згоду на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи.

            Другим питанням порядку денного позачергової сесії було внесення змін до статуту Виноградівського ВУЖКГ, за яке також позитивно проголосували  міські депутати.

Виноградівська міська рада


ВИСТУП Виноградівського міського голови на 15-ій позачерговій сесії Виноградівської міської ради (5.10.2017 р.)


ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ  “Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи” (15-та сесія Виноградівської міської ради від 5.10.2017 р.)


Виноградівська міська рада повідомляє:

         Громадські слухання по питанню погодження проекту рішення про добровільне об’єднання  територіальних громад м. Виноградів та с. Букове у Виноградівську міську об’єднану територіальну громаду з центром у м. Виноградів будуть проходити 30 листопада 2017 р. о 14-ій год. за к. ч. у міському будинку культури за адресою: м. Виноградів, пл. Миру, 3.

Виноградівська міська рада


Юридичні аспекти децентралізації влади

         Під такою назвою у читальному залі районної бібліотеки 19 жовтня 2017 р. відбувся другий інформаційний захід, присвячений більш детальному роз’ясненню особливостей децентралізації.

         Відбувся він у рамках співпраці Виноградівської ЦРБ з БФ «Центр громадських ініціатив» – цикл просвітницько-інформаційних заходів «Децентралізація. Поінформованість. Бібліотека».

         Учасниками інформаційного марафону стали депутати міської ради, підприємці, члени громадських організацій, журналісти, бібліотекарі.
Юридичні аспекти децентралізації присутнім окреслив молодий юрист Мілан Чейпеш, котрий у формі презентації доступно та розлого представив низку законів щодо проведення реформи децентралізації. Він акцентував увагу на тому, що прийняті закони вирішать чимало проблемних питань, сприятимуть діяльності  як громад загалом, так і посадових осіб.
Понад годину тривала жвава дискусія, під час якої обговорювалися різні варіації реформи. Влучно зауважив  директор міського будинку культури, депутат міської ради Святослав Гал: «Через децентралізацію держава дає можливість бідним населеним пунктам до саморозвитку, бо, об’єднавшись,  спроможність ОТГ залежатиме від кожного окремо і водночас від усіх загалом. Тобто, це шанс бути самим собі господарями».


ОТГ: чергова інформаційна акція

          Виноградівська міська рада продовжує брати участь у циклі інформаційно-просвітницьких заходів «Децентралізація. Поінформованість. Бібліотека» у  рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).  Даний проект проводить Виноградівська  центральна районна бібліотека в партнерстві з БФ «Центр громадських ініціатив».

           2 листопада 2017 р.,  у центральній районній бібліотеці відбувся черговий захід, на якому розглядались історії успіху об’єднаних територіальних громад.  У читальній залі зібрались представники міської ради та міські депутати, журналісти, члени громадських організацій, бібліотечні працівники, які обговорили основні аспекти проведення реформи децентралізації влади.

            Затим відбулась скайп-конференція з  головою Перечинської міської ради Погоріляком Іваном Михайловичем на тему функціонування новоствореної  30 квітня ц. р. Перечинської міської громади. Питання у рамках скайп-конференції стосувались життєдіяльності цієї ОТГ, повноважень голови і старостів, кадрових питань, структури та фінансування новостворених відділів, служб та управлінь.

   Виноградівська міська рада

ФОТО засідання 


Засідання спільної робочої групи

          Триває процес формування спроможної Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади. Так, 27 листопада 2017 р.  у Виноградівській міській раді відбулось засідання спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання  територіальних громад з центром у м. Виноградів.

            На засіданні спільної робочої групи за участі представників Виноградівської міської ради та Буківської сільської ради у кількості 12 чоловік було обговорено дотримання процедурних моментів створення ОТГ, проаналізовано попередні розрахункові надходження, які будуть отримані в результаті об’єднання, а також розвиток інфраструктури с. Букове на даний час та пропозиції щодо подальшого соціально-економічного розвитку цього населеного пункту в складі ОТГ.

            На  завершення засідання спільної робочої групи  було прийнято проект  договору про співпрацю Виноградівської міської та Буківської сільської рад, що входять до складу Виноградівської об’єднаної територіальної громади. Даний проект буде винесено на громадське обговорення, яке відбудеться 30 листопада ц. р.

Виноградівська міська рада

ФОТО засідання


Проект Договору про співпрацю схвалено громадськістю

 Відбулось чергове  громадське обговорення по питанню погодження проекту Договору про співпрацю Виноградівської міської та Буківської сільської рад, що входять до складу Виноградівської об’єднаної територіальної громади.

         На зустріч 30 листопада 2017 р. зібрались міські депутати, члени громадських організацій, представники трудових колективів установ, закладів і організацій різних форм власності міста.

            Відкрив зібрання Виноградівський міський голова Степан Бочкай, який зупинився на основних моментах Договору про співпрацю, попередніх розрахункових надходженнях, які будуть отримані в результаті об’єднання та на інших питаннях подальшого соціально-економічного розвитку Виноградівської міської ОТГ.

         Присутні на громадському обговоренні висловили свої думки. Пропозиції щодо підтримки та схвалення Договору про співпрацю Виноградівської міської та Буківської сільської рад, що входять до складу Виноградівської об’єднаної територіальної громади, висловили депутати міської ради Михайло Роман та Василь Мисар.

         Підсумував хід  громадського обговорення Виноградівський міський голова Степан Бочкай, який підкреслив, що процес формування спроможної Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади  з центром у м. Виноградів передбачає декілька етапів проходження процедурних моментів, є тривалим,  але невідворотним.

Виноградівська міська рада

ФОТО громадського обговорення


Координаційна зустріч з питань децентралізації

 23 січня 2018 р. відбулась координаційна зустріч у рамках проекту ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»). Участь у заході, що проходив у центральній районній бібліотеці, взяли  міські депутати, представники Виноградівської міськради, працівники Буківської сільської ради, бібліотечні працівники.

            Менеджер  і координатор даного проекту Любов Квасюк і Тетяна Дементьєва (м. Київ) ознайомили учасників координаційної зустрічі із загальними цілями проекту ПУЛЬС, який впроваджується разом із Асоціацією міст України. Найперше, він  направлений на формування широкого кола підтримки місцевого самоврядування у громадах, сприяє інформуванню щодо суті реформи через підтримку їх бібліотеками і залучення громадськості до процесу децентралізації.

            Начальник інформаційно-аналітичного відділу та зв’язків з громадськістю міської ради Валерія Каналош зупинилась на  процесі формування  спроможної  Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади, який проходить  з дотриманням всіх процедурних моментів створення ОТГ. Зокрема, на даному етапі відбувається підготовка проектів рішень спільною робочою групою. Згодом дані проекти будуть винесені на чергове громадське обговорення для його схвалення. Затим – направлення проекту даного рішення до Закарпатської ОДА для надання висновку відповідності його Конституції та Законам України.

Виноградівська міська рада


Триває процес формування

Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади

У Виноградівській міській раді  16.03.208 р. відбулось чергове засідання спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад з центром у місті Виноградів.

            На засіданні були присутні члени робочої групи з числа представників Виноградівської міської ради та Буківської сільської ради, які обговорили чергові процедурні моменти по створенню ОТГ, зокрема, план організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад, проект  рішення про добровільне об’єднання та проведення наступних громадських слухань з даного питання.

             На спільному  засіданні робочої групи визначено, що підсумковим етапом стане проведення заключного  громадського слухання шодо проекту рішення про добровільне об’єднання територіальних громад   – для його подальшого затвердження на чергових сесіях рад, що об’єднуються.

            Таким чином, процес формування Виноградівської ОТГ підходить до свого логічного завершення.

Виноградівська міська рада

ФОТО засідання


Виноградівська міська рада повідомляє:

         Громадське обговорення проекту рішення щодо добровільного об’єднання  територіальних громад м. Виноградів та с. Букове у Виноградівську міську об’єднану територіальну громаду з центром у м. Виноградів відбудеться  19 квітня 2018 р. о 15-ій год. за к. ч. у міському будинку культури за адресою: м. Виноградів, пл. Миру, 3.


Формування Виноградівської ОТГ – на фінішній прямій

19 квітня ц. р. у міському будинку культури відбулось  громадське обговорення Проекту рішення щодо добровільного об’єднання  територіальних громад м. Виноградів та с. Букове у Виноградівську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у м. Виноградів. Таким чином, формування Виноградівської ОТГ знаходиться на своєму заключному етапі.

             На громадському обговоренні були  присутні члени виконавчого комітету,  міські депутати, представники Виноградівської міськради та громадських організацій, працівники підприємств, установ  та організацій міста.

            Відкрив зібрання Виноградівський міський голова Степан Бочкай:

  • За період, відколи  ми перший раз зібрались на громадське обговорення і в жовтні минулого року на 15-ій позачерговій сесії дали старт об’єднанню територіальних громад, спільна робоча група  працювала над основними  процедурними моментами.  Було  розроблено План організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад,  проект Договору про співпрацю, який нами був обговорений з громадськістю у листопаді. Проводилися засідання комісій, консультації з фахівцями Офісу реформ Закарпатського відділення Асоціації міст України,  де відшліфовувались всі питання. На даний час частина пунктів  процедурних моментів  з Плану заходів  про добровільне об’єднання  ми  виконали. Інші питання будуть поступово вирішуватись після позитивного висновку Закарпатської ОДА вже на наступних етапах.

 Затим міський голова ознайомив присутніх з Проектом рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який розробила спільна робоча група.

            У ході обговорення виступили члени виконавчого комітету Іван Стойка та Юрій Продан, які підкреслили, що майбутня  ОТГ  має всі шанси стати  спроможною територіальною громадою та забезпечити значний фінансовий і майновий ресурс. Затим депутат міської ради Михайло Роман запропонував учасникам громадського обговорення схвалити даний проект рішення.

            Таким чином, за підсумками громадського обговорення дане питання про схвалення Проекту рішення щодо добровільного об’єднання  територіальних громад м. Виноградів та с. Букове у Виноградівську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у м. Виноградів буде включено до порядку денного 19-ої сесії  Виноградівської міської ради 7 скликання, яка відбудеться 26 квітня.

            Виноградівська міська рада

ФОТО громадського обговорення


Подяка за співпрацю

            До  інформаційно-просвітницьких заходів по питанню децентралізації та створенню Виноградівської ОТГ активно долучилась центральна районна бібліотека.

            У рамках проекту ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні») за участі міських депутатів, представників Виноградівської міськради, Буківської сільської ради та громадських організацій і, звичайно,  бібліотечних працівників протягом всього цього часу проходив цикл інформаційно-просвітницьких заходів, зокрема – «Децентралізація. Поінформованість. Бібліотека», «Моя  громада – мій добробут»,  координаційна зустріч з питань децентралізації, також у формі презентації розглядались юридичні аспекти децентралізації влади, розповідались історії успіху об’єднаних територіальних громад на Закарпатті, проходили скайп-конференції.

            Виноградівська міська рада висловлює вдячність колективу районної бібліотеки, а також директору центральної бібліотечної системи Катерині Гейзівні Вашкебі за активну участь у спільній роботі і змістовно проведені інформаційно-просвітницькі заходи  та сподівається на подальшу співпрацю.

Відбулась чергова 19-та сесія Виноградівської міської ради 7-го скликання, на якій були присутні 21 депутат із 26 обраних. Всі питання порядку денного були детально опрацьовані  на засіданнях 5-ти постійних депутатських комісій.

Одноголосно міські депутати схвалили перше питання порядку денного – проект  рішення «Про  добровільне об’єднання територіальних громад».

Виноградівська міська рада


Чергова сесія міської ради  схвалила проект рішення

«Про  добровільне об’єднання територіальних громад»

26.04.2018 р. відбулась чергова 19-та сесія Виноградівської міської ради 7-го скликання, на якій міські депутати одноголосно схвалили перше питання порядку денного – проект  рішення «Про  добровільне об’єднання територіальних громад». Також було затверджено План організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад та Договір про співпрацю місцевих рад Виноградівської міської та Буківської сільської рад, що входять до складу  Виноградівської об’єднаної територіальної громади.

РІШЕННЯ

ПЛАН організаційних заходів

ДОГОВІР про співпрацю 


Закарпатська ОДА повернула документи  по формуванню Виноградівської ОТГ на доопрацювання

 Минулого року було дано старт процесу формування Виноградівської ОТГ – з ініціативою про таке об’єднання до нас звернулась Буківська сільська рада. Тривалий процес формування Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади відбувався з дотриманням всіх норм Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

         Протягом цього періоду спільна робоча група працювала над основними  процедурними моментами:  було  розроблено   План організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад, проект Договору про співпрацю, проводилися громадські обговорення, засідання комісій, консультації з фахівцями Офісу реформ Закарпатського відділення Асоціації міст України,  відбувся ряд інформаційно-просвітницьких заходів та скайп-конференції, були скликані та проведені сесії  Виноградівської  міської ради та Буківської сільської ради, де прийнято рішення про добровільне об’єднання наших територіальних громад, а також направлено подання до Закарпатської обласної ради про утворення об’єднаної територіальної громади м. Виноградів та с. Букове.

         Днями до Виноградівської міської ради надійшла відповідь голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля з даного питання та повернуто на доопрацювання проекти рішень по створенню ОТГ.

         У відповіді, зокрема, зазначається: «Облдержадміністрацією було надіслано Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України перелік перспективних спроможних громад з урахуванням зовнішніх меж юрисдикції, в якому передбачено у складі Виноградівської міської територіальної громади 10 місцевих рад, а саме: Виноградівська, Малокопанська.  Буківська, Великокопанська, Дротинська,  Олешницька, Підвиноградівська, Фанчиківська, Оноцька та Широківська. Утворення об’єднаної територіальної громади  у складі лише двох рад  суперечить вищенаведеному переліку і не дасть  очікуваного позитивного результату від проведення адміністративно-територіальної реформи».

         Варто зазначити, що даний перелік від ОДА носить тільки рекомендований характер.

         Провівши економічні підрахунки, вважаю, що пропонований нам формат ОТГ у такій  великій кількості сіл не дасть результат спроможної громади, а навпаки.

         Додатково інформую, що Велика Палата ВСУ відкрила апеляційне провадження за позовом голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля про скасування окремих положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

         Таким чином,  як зазначається у відповіді голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля, до розгляду справи по суті й прийняття судом конкретного рішення облдержадміністрація не буде розглядати жодних матеріалів щодо ОТГ на Закарпатті.

 Степан Бочкай

 Виноградівський міський голова

Архіви
Урядові сайти